DuckDuckGo z ogromnym wzrostem popularności w 2020 roku

Skoncentrowana na zachowaniu naszej prywatności wyszukiwarka DuckDuckGo zyskują coraz większą popularność. Jak wynika z najnowszych danych – w 2020 roku zaliczyła ona wzrost o ponad 62%.

DuckDuckGo to projekt, który powstał w 2008 roku, w oparciu o platformę open source. Wyszukiwarka została stworzona przez Amerykanina Gabriela Weinberga, który już od początku kładł nacisk na coś, co w świecie Google praktycznie nie istnieje, czyli prywatność.

Wystarczy odwiedzić witrynę, aby zauważyć, że na każdym kroku zapewnia ona o poufności wprowadzanych na niej danych. Strona buduje swój indeks wyszukiwania za pomocą własnej technologii, która nie korzysta z jakichkolwiek danych od Google. Dzięki temu nie gromadzi i nie udostępnia żadnych informacji o użytkownikach oraz nie przechowuje historii wyszukiwania.

Reklama

Początkowo, DuckDuckGo było wyszukiwarką bardzo niszową, jednak w świetle mocno nagłaśnianych wycieków danych i ujawnionych incydentów inwigilowania internautów, zaczęła systematycznie zyskiwać na popularności. Jak wynika z oświadczenia dla serwisu BleepingComputer, DuckDuckGo odnotował wzrost dziennych wyszukiwani o ponad 62% w 2020 roku. Oznacza to, że średnio wyszukiwarka otrzymuje niemal 90 milionów zapytań dziennie.

Jeśli popularność DuckDuckGo wciąż będzie rosnąć w tak szybkim tempie, już niebawem przeglądarka ma szasnę stać się sporym zagrożeniem dla giganta technologicznego, jakim jest Google.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przeglądarka | DuckDuckGo | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy