Reklama

Elon Musk, najbogatszy człowiek świata: „Sprzedaję prawie wszystkie dobra fizyczne"

Elon Musk - za sprawą wartości akcji Tesli - najbogatszy człowiek świata, napisał na Twitterze: „Sprzedaję prawie wszystkie dobra fizyczne. Nie będę miał domu". Wszystko wskazuje na to, że informacja ta nie była żartem, a ekscentryczny miliarder faktycznie pozbywa się swojego dobytku.

Biorąc pod uwagę wartość akcji jego spółek, Musk jest wart 188 mld dolarów - wynika z indeksu Bloomberga. Tym sposobem Musk prześcignął Jeffa Bezosa, szefa Amazona, zdobywając tytuł najbogatszego człowieka na Ziemi.

Elon Musk oficjalnie nie jest już właścicielem swoich domów w Los Angeles. Dyrektor takich firm jak Tesla oraz SpaceX na początku 2020 roku sprzedał swoje posiadłości w Bel Air za łączną sumę 62 milionów dolarów. Większość budynków trafiła do nowych właścicieli w ramach pojedynczej transakcji.

Jakiś czas temu potentat oraz ekscentryczny biznesman poinformował, że sprzedaje "prawie cały" swój fizyczny dobytek. Musk postawił jednak warunek, że jeden z jego domów, który należał wcześniej do słynnego aktora Gene'a Wildera, nie może być zburzony ani "stracić duszy".

Reklama

Oczywiście do "nie posiadania domu" jeszcze daleka droga. Musk wciąż może pochwalić się 47-akrową posiadłością w zamożnym mieście Hillsborough w Kalifornii w Dolinie Krzemowej. Posiadłość zakupiona przez bogacza w 2017 roku jest obecnie wyceniana na 23,4 miliona dolarów.

Jak donoszą źródła - Elon Musk jest także w trakcie oglądania luksusowych rezydencji w celu ich wynajmu. Jedną z posiadłości, które zwiedził, jest posiadłość Pacific Palisades na wzgórzu, która została niedawno wystawiona na wynajem za oszałamiające 350 000 dolarów miesięcznie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Tesla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama