Reklama

Endomondo zniknie z rynku. Co zrobić z danymi?

Popularna aplikacja sportowa Endomondo zniknie z rynku urządzeń mobilnych. Co można zrobić w tej sytuacji?

Firma Under Armour poinformowała, iż sportowa platforma Endomondo zniknie z rynku do końca 2020 roku. Usługa zostanie zlikwidowana, a cała sprawa związana jest ze sprzedażą MyFitnessPal przez Under Armour. W skład zespołu MyFitnessPal wchodziły osoby odpowiedzialne za rozwój Endomondo. Swoje dane użytkownicy będą mogli przenieść albo do usługi Strava albo do alternatywnej aplikacji o nazwie MapyMyRun.

Endomondo działało na rynku od 2007 roku. Aplikacja była przeznaczona na sprzęty z Androidem oraz iOS i pozwalała na monitorowanie różnego rodzaju aktywności fizycznej: od biegania przez jazdę na rowerze, boks, taniec czy pływanie. Statystyki udostępniane przez program były zaawansowane. Under Armour stwierdziło jednak, że pójdzie w kierunku płatnego serwisu, tak więc Endomondo przestało być potrzebne.

Reklama

Od 31 grudnia 2020 roku aplikacja zniknie z popularnych sklepów i nie będzie już aktualizowana. Użytkownicy korzystający z abonamentu na Endomondo mogą otrzymać zwrot wpłaconych środków do 30 listopada bieżącego roku.

Endomondo - jak przenieść dane?

Aby pobrać swoje dane, należy zalogować się na platformę Endomondo z poziomu przeglądarki i przejść do zakładki Ustawienia. W Ustawieniach użytkownicy będą mogli pobrać swoje informacje w postaci archiwum. Na maila zostanie udostępniony link do pobrania odpowiednich plików, które będzie można wgrać później do innej aplikacji.

Wyeksportowane pliki w formacie GPX można zaimportować chociażby do aplikacji Strava oraz innych usług obsługujących wspomniany standard.

Nowa aplikacja MapMyRun, która ma być następcą Endomondo nie będzie dostępna w wersji darmowej. Użytkownicy będą mogli skorzystać z trzymiesięcznego okresu próbnego. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: endomondo | Under Armour

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy