Facebook zablokował 3000 kont za dezinformację o szczepionkach

Amerykański gigant postanowił zaostrzyć swoje stanowisko w sprawie szkodliwych dezinformacji na temat epidemii COVID-19 oraz szczepionek. Na Facebooku zniknęło 3000 kont, które wprowadzały w błąd.

W trakcie szalejącej epidemii koronawirusa, wiele osób poszukuje informacji na temat choroby. W tym celu przeszukuje internet, gdzie poza sporą ilością sensownych informacji, łatwo natrafić także na te fałszywe. Niestety sporo z nas nie jest nawet świadomych, że przeczytany post, lub polajkowany wpis znajomego, jest tak naprawdę szkodliwą dezinformacją.

Z niebezpiecznym zjawiskiem postanowił walczyć sam Facebook. W tym celu serwis udostępnił statystki ukazujące w jaki sposób firma egzekwuje zasady weryfikacji wiadomości. Wynika z nich, że ponad 20 milionów wpisów wprowadzających ludzi w błąd zostało już usuniętych, a niemal 3000 kont namawiających do nieprzyjmowania szczepionek zostało dożywotnio skasowanych.

Reklama

Za ten dobry ruch w dużej mierze odpowiadają urzędnicy państwowi oraz ich naciski na cały portal społecznościowy. Jakiś czas temu Stany Zjednoczone potępiły ograniczoną reakcję Facebooka, na coraz częstsze, fałszywe wpisy na temat szkodliwości szczepienia. Ze swojej strony Facebook potwierdził jednak, że wahania dotyczące szczepień w USA spadły o 50 procent i coraz więcej osób jest przekonana do przyjęcia preparatów. Jest to bez wątpienia dobra informacja. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | COVID-19 | szczepionki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy