Flagowce już wkrótce będą miały po 4 GB RAM-u

Południowokoreański gigant ogłosił właśnie, że rusza z masową produkcją nowych kości pamięci RAM o pojemności do 4 GB. Można więc spodziewać się, że wkrótce trafią one na pokład Galaxy S6 i do innych flagowych smartfonów.

Samsung pochwalił się, że jako pierwszy wprowadza na rynek nowy mobilny DRAM. Firma przygotowała pamięci 8 Gb LPDDR4, które trafiły właśnie do masowej produkcji. Nowe moduły na rynku będą dostępne już na początku 2015 roku, więc można spodziewać się, że pojawią się w flagowych urządzeniach giganta.
 
Rozwiązanie bazuje na procesie technologicznym 20 nm i ma gwarantować szybkość transmisji danych na poziomie 3200 Mb/s. Samsung twierdzi, że moduły pamięci zapewnią bezproblemowe nagrywanie/odtwarzanie wideo w jakości Ultra HD czy robienie zdjęć seryjnych w wysokiej rozdzielczości (nawet 20 Mpix). Nowe rozwiązanie ma cechować się również małym poborem energii, który będzie o 40 proc. mniejszy niż w przypadku pamięci LPDDR3.
 
Gigant wykorzystując nowe rozwiązania może stworzyć kości pamięci do smartfonów o pojemności do 4 GB. Można spodziewać się, że właśnie takie moduły zagoszczą w przyszłorocznych flagowcach, które będą oparte na nowych, 64-bitowych układach. Jednym z pierwszych będzie z pewnością nadchodzący Samsung Galaxy S6.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.plKomórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Ram (zespół)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy