Flagowy procesor Samsung Exynos z grafiką od AMD

Flagowa jednostka Samsunga, Exynos 2100 doczekał się zintegrowanego układu graficznego dostarczonego przez firmę AMD. To może być mały przełom w zakresie cyfrowej rozrywki.

W połowie 2019 roku Samsung oficjalnie ogłosił partnerstwo z AMD, które do dzisiaj nie przyniosło żadnych, namacalnych owoców. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Najnowszy, flagowy procesor Koreańczyków, Exynos 2100 wykorzysta zintegrowany układ graficzny "czerwonych". Oznacza to, że osoby kupujące nowe urządzenia z serii Galaxy będą mogły skorzystać z doświadczenia amerykańskiego producenta w zakresie tworzenia stacjonarnych kart graficznych.

Niestety najprawdopodobniej zintegrowane układy graficzne AMD pojawią się w urządzeniach mobilnych Samsunga dopiero w 2022 roku. Wszystko będzie zależało również od tego, jak nowy procesor Samsunga będzie radził sobie w benchmarkach oraz testach porównawczych.

Reklama

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów. Samsung najwyraźniej przejął się narzekaniem użytkowników na ostatnie generacje swoich flagowych procesorów mobilnych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy