HERE WeGo - udany zamiennik Map Google

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zainteresowany korzystaniem z Map Google, śpieszymy poinformować, że na rynku istnieje dosyć sensowna alternatywa. Mowa o HERE WeGo, darmowej aplikacji, która sprawi, że nawigowanie po mieście stanie się prostsze.

Cyfrowe mapy udostępniane przez technologicznego giganta to nie jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Jeśli z jakichś powodów nie możemy lub nie chcemy korzystać z usług Google, warto rozeznać się w ofercie konkurencyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest darmowa aplikacja HERE WeGo, która sprawnie łączy funkcje mapowania i nawigacji z planowaniem podróży.

Na pierwszy rzut oka, aplikacja nie różni się zbytnio od oprogramowania oferowanego przez technologicznego giganta. Mamy tu więc dokładnie przeniesione mapy, dysponujące różnymi widokami, w tym opcję satelitarną, a także śledzącą natężenie ruchu.

Reklama

Podobnie jak w Google Map, HERE WeGo oferuje pomoc w podróży za pomocą nawigacji samochodowej oraz pieszej. Dodatkowo aplikacja informuje o  przejazdach transportem publicznym dla ponad 1300 miast na świecie. Ciekawą opcją jest możliwość "wezwania" taksówki, za pomocą zaledwie jednego przycisku.

Interfejs nawigacji jest czytelny i łatwy w obsłudze. Duże przyciski pozwalają na łatwą ingerencje w punkty mapy w trakcie jazdy samochodem, a sama funkcja, głosowo kieruje użytkownika zakręt po zakręcie. W przypadku nawigacji pieszej lub komunikacją, HERE WeGo prowadzi nas uwzględniając ewentualne przesiadki.

Podobnie jak Mapy Google, również opisywane oprogramowanie oferuje ogrom informacji na temat miejsca w którym jesteśmy. HERE WeGo pokaże nam ceny biletów komunikacji miejskiej i opłaty za przejazd taksówką, pozwoli znaleźć miejsca parkingowe, a nawet poinformuje o opóźnieniach wynikających ze wzmożonego ruchu ulicznego dla każdego przejazdu.

Cechą wspólną są także dodatkowe dane na temat turystyki i ciekawych miejsc w okolicy. Niestety tutaj wyniki są mocno ograniczone względem podobnych rozwiązań u większej konkurencji.

Bez wad jest natomiast możliwość korzystania z map w trybie offline i pełnej synchronizacji, po wcześniejszym założeniu konta.

Aplikację HERE WeGo możemy ściągnąć za pośrednictwem sklepu Google Play. Jest również dostępny w sklepie AppGallery Huaweia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mapy | Mapy Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy