Mapy Google

Piątek, 15 września 2023 (14:25) Aktualizacja Piątek, 15 września 2023 (14:40)
Mapy Google to usługa, która pozwala użytkownikom na przeglądanie map, wyznaczanie tras, szukanie miejsc oraz otrzymywanie informacji o ruchu drogowym i komunikacji publicznej. Umożliwia także dodawanie opinii i ocen o miejscach oraz korzystanie z nawigacji. Mapy Google są dostępne na smartfonach, tabletach i komputerach.
Mapy Google - najważniejsze informacje
Mapy Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji. //123RF/PICSEL /123RF/PICSEL

Mapy Google - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  aplikacja, strona internetowa

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2005

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Tak

Mapy Google to wszechstronna usługa oferowana przez Google od 2005 roku. Pozwala na interaktywne przeglądanie map, wyznaczanie tras (rowerowych, samochodowych czy transportem publicznym), odkrywanie miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz na korzystanie z nawigacji.

Mapy Google to również platforma wykorzystywana w biznesie, szczególnie tym lokalnym. Firma może umieścić w mapach informacje o lokalizacji, godzinach otwarcia, zamieścić zdjęcia. Z kolei użytkownicy mogą recenzować punkty na mapie. 

Mapy Google zbierają również dane o ruchu drogowym, co pomaga unikać korków. 

Mapy Google działają jako aplikacja internetowa na komputerach lub aplikacja mobilna na telefonach z Androidem. Aplikacja na smartfony daje m.in. opcję ściągnięcia mapy i korzystania z niej w trybie offline. Jest to rozwiązanie przydatne podczas podróży zagranicznych w miejscach, gdzie dostęp do internetu może być utrudniony.

Na urządzenia z systemem iOS stworzona została własna aplikacja - Apple Maps. 

Ciekawostki o Mapach Google

 • Timelapse to rozwiązanie w Mapach Google, które pozwala na cofnięcie się w czasie w widoku Street View. Standardowo w widoku wyświetlane są aktualne fotografie, jednak korzystając z opcji w lewym górnym rogu, zyskuje się dostęp do osi czasu. Jeżeli tylko fotografie są dostępne, można za pomocą suwaka wygodnie cofać się w czasie i przeglądać stare fotografie z wybranego miejsca.

 • Twórcy Map Google ukryli w aplikacji easter egga z popularnego serialu „Doctor Who”. Korzystając z podglądu Street View, należy udać się na adres 238 Earls Court Road w Londynie. Widoczna jest tam niebieska budka, po kliknięciu na nią, mapa przesunie się kilka metrów dalej. Trzeba odwrócić się w widoku i kliknąć na krawężnik przy budce. Dzięki temu następuje przeniesienie do statku kosmicznego Tardis z serialu.

 • W Mapach Google można znaleźć informacje o dostępności wybranych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wyniki na mapach będą uwzględniały ułatwienia w wybranych obszarach, jak wejście do lokalu, toaleta, winda czy parking dla niepełnosprawnych.

Temat Mapy Google znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Mapy Google

Mapy Google - Wiadomości

Mapy Google - Wideo

 • Wielki Kanion Kolorado w Google Maps

  Poniedziałek, 4 lutego 2013 (11:28)
  Google przygotowało prawdziwą niespodziankę dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć Wielki Kanion Kolorado - do Google Maps trafiło 75 mil sfotografowanych szlaków prowadzących przez...