Huawei publikuje wyniki sprzedaży

Huawei opublikowało najnowsze wyniki finansowe. Firma w drugim kwartale 2019 roku zarobiła więcej niż na przestrzeni trzech pierwszych miesięcy roku. Wszystko to mimo eskalującej „wojny” ze Stanami Zjednoczonymi.

W okresie między kwietniem, a czerwcem 2019 roku, Huawei osiągnął przychód na poziomie 221,6 miliarda juanów (około 32,2 miliarda dolarów). W porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2019 roku, Chińczycy zarobili około 23% więcej pieniędzy. Wszystko to pomimo toczącego się konfliktu na linii Chiny - Stany Zjednoczone.

W tym samym okresie Huawei sprzedał także 118 milionów smartfonów: wszystko to w pierwszej połowie 2019 roku. Wychodzi na to, iż każdego kwartału do użytkowników trafiło po 59 milionów urządzeń mobilnych. Segment urządzeń mobilnych i jego wartość wzrosły o 24 procent w porównaniu do roku 2018.

Reklama

Z powodu zawiłej struktury własności, Huawei nie jest zobowiązane do wydawania regularnych raportów wskazujących na wyniki finansowe firmy. Publikacja odpowiednich dokumentów wiąże się także z mniejszą szczegółowością danych - w porównaniu do konkurencji. Biorąc jednak pod uwagę wizerunek marki, Chińczycy będą decydowali się na wiele kroków, które będą w stanie pokazać opinii publicznej, że Huawei radzi sobie dobrze na arenie międzynarodowej.

Na ten moment Huawei wygrywa na rynku chińskim. 64% wszystkich sprzedanych smartfonów firmy w 2019 roku trafiło właśnie do Państwa Środka.

Analitycy szacują, iż przygotowywana przez Huawei linia smartfonów Mate (premiera spodziewana jest na jesień 2019 roku) może nie korzystać z systemu operacyjnego Android.

Na potwierdzenie dalszych planów chińskiego giganta w kontekście smartfonów będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy