IFA 2016: Huawei M3 - pierwsze wrażenia

Huawei MediaPad M3 to tablet stworzony do multimediów /INTERIA.PL
Reklama

Przyjrzeliśmy się bliżej nowemu tabletowi Huaweia, który został zaprezentowany w Berlinie.

MediaPad M3 ma stylistykę spójną z pozostałymi urządzeniami marki, chociaż bliżej mu do Huaweia P8, niż P9. Obudowa wykonana jest z aluminium i ma zaledwie 7,3 mm grubości. Tablet całkiem wygodnie leży w dłoni, chociaż najbardziej komfortowo trzyma się go w pozycji horyzontalnej, używając dwóch rąk. Jakość wykonania urządzenia jest wzorowa i pod tym względem nie można mieć do M3 żadnych uwag. 

Za wyświetlanie treści odpowiada 8.4-calowy panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Obraz jaki prezentuje również zasługuje na pochwalę - jest ostry, a barwy są optymalnie nasycone. MediaPad M3 to z założenia urządzenie multimedialne i ekran jest komponentem, który idealnie pasuje do takiego profilu. Za audio z kolei odpowiadają wspólnie firmy Harman Kardon i AKG. Ta pierwsza sygnuje głośniki stereofoniczne (2x 1W) z technologią Clari-Fi, a druga dostarcza słuchawki, które będą dostępne w zestawie. Oprócz tego, tablet wyposażony jest w chip audio AK4376. Sprawdziliśmy głośniki, które, rzeczywiście, emitują dźwięk bardzo dobrej jakości, oczywiście jak na standardy tabletowe, Z oceną wyjścia audio i słuchawek trzeba natomiast poczekać do dłuższych testów. 

Reklama

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 6.0 z najnowszą nakładką EMUI. Interfejs niestety nie prezentuje się najlepiej na tak dużym ekranie, przez co tablet wygląda mało profesjonalnie. Nie mniej jednak, od strony funkcjonalnej nakładka sprawuje się świetnie, mimo iż nie została znacząco zmieniona względem smartfonowej wersji. Szybkość działania również trzeba zaliczyć na duży plus, a to dzięki wydajnym podzespołom. Sercem M3 jest układ Kirin 950, wsparty przez 4 GB pamięci RAM. 


Tablet posiada dwa aparaty o matrycy 8 megapikseli. Najprawdopodobniej nie są to jednak te same jednostki, ponieważ tylna widocznie lepiej radzi sobie z fotografiami i wideo. Oprócz wszystkich wspomnianych rzeczy, na wyposażeniu MediaPada M3 znajduje się również czytnik linii papilarnych (wbudowany w przedni przycisk) i moduł GPS. Akumulator ma pojemność 5100 mAh.

Co można powiedzieć o nowym tablecie Huaweia po kilkunastu minutach zabawy? To bardzo ładny i solidny sprzęt, który na pewno spodoba się fanom multimediów. Jego najsłabszą cechą póki co jest interfejs. Nie wiadomo także wciąż jak w praktyce sprawuje się akumulator. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy