IFA 2016: Lenovo Phab 2 Pro - pierwsze wrażenia

Lenovo Phab 2 Pro to smartfon współpracujący z Google Tango /INTERIA.PL
Reklama

Phab 2 Pro to z niepozornie wyglądający phablet, który kryje w sobie technologię przyszłości.

Model Phab 2 Pro to urządzenie bardzo duże, nawet biorąc pod uwagę przekątną ekranu, która wynosi 6,4 cala. Można nawet powiedzieć, że bliżej mu do małego tabletu niż dużego smartfonu. Sprawia to, że prawie niemożliwe jest używanie tego sprzętu jedną ręką, nie mówiąc o sięgnięciu kciukiem na drugi koniec wyświetlacza. Obudowa modelu została wykonana z jednej bryły półmatowego aluminium i robi rewelacyjne pierwsze wrażenie. Mimo dużej powierzchni ścian, konstrukcja jest perfekcyjnie sztywna i nie wzbudza żadnych podejrzeń w kwestii jej solidności.

6,4-calowy panel IPS o rozdzielczości 2560 X 1440 pikseli spełnia swoje zadanie jak należy i obraz który wyświetla prezentuje się bardzo dobrze. Za wydajność odpowiedzialny jest układ Snapdragon 652 (4x ARM Cortex-A72 1.8 GHz i 4x ARM Cortex-A53 1.4GHz) oraz 4 GB pamięci RAM. To powinno wystarczyć na potrzeby urządzenia, chociaż ze względu na sporą rozdzielczość trzeba się liczyć z tym, że w grach płynność może nie być tak dobra jak we flagowcach. Na pokładzie pracuje Android w wersji 6.0 z prostą nakładką graficzną producenta.

Reklama

Kluczową cechą urządzenia jest współpraca z technologią Google Tango. To nic innego jak zaawansowany efekt AR, który dzięki kamerze i szeregowi czujników jest dużo bardziej responsywny i naturalny niż w zwykłym smartfonie. Google póki co przygotowało tylko kilka aplikacji współpracujących z technologią, ale ze względu na jej ogromny potencjał, można spodziewać się dynamicznego rozwoju tej platformy. Na stoisku Lenovo odbywały się pokazy, które demonstrowały możliwości Tano w Phabie 2 Pro. Interaktywny kot, skaczący ze stolika na stolik wyglądał na prawdę imponująco, zupełnie inaczej niż w przypadku prostych motywów AR uruchomionych na zwykłym smartfonie.

Aparat główny phabletu ma 16-megapikselową matrycę, tryb rybiego oka i laserowy pomiar ostrości. O ponadprzeciętne doznania dźwiękowe dba technologia Dolby Atmos.  Bateria? Litowo-jonowe ogniwo o pojemności 4050 mAh, ze wsparciem dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Podsumowując, Phab 2 Pro to nie tylko smartfon-eksperyment. To solidny phablet, który oprócz technologii Tango oferuje wszystko to, co powinien mieć dobry sprzęt ze średniej półki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy