Lenovo

Wtorek, 21 listopada 2023 (11:53) Aktualizacja Piątek, 24 listopada 2023 (15:37)
Lenovo to międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Pekinie w Chinach, która została założona w 1984 roku. Jest jednym z największych na świecie producentów komputerów osobistych, laptopów (popularne serie ThinkPad i Yoga), tabletów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Lenovo jest także znane z innowacyjności, w tym rozwiązań związanych z inteligentnym domem i rozwojem sztucznej inteligencji.
Lenovo - najważniejsze informacje
Lenovo ThinkPad X1 Nano. /.

Lenovo - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    1984

  • Kraj założenia:

    Chiny (ChRL)

Lenovo. Co to za firma?

Lenovo jest firmą informatyczną, która początkowo powstała jako New Technology Developer Inc.. Zaledwie po czterech latach obecności na rynku marka postawiła na zmianę nazwy – na Legend, a w 1990 roku stworzyła komputer nazwany Legend PC. Obecną nazwę nadano jej dopiero w 2003 roku, chociaż wtedy nie miała ona tak dużego rozgłosu. Popularność zyskała dwa lata później po zakupie części firmy IBM związanej z komputerami osobistymi. Obecnie Lenovo jest jednym z liderów nowoczesnych technologii.

Co produkuje Lenovo?

Lenovo to jeden z najpopularniejszych producentów komputerów stacjonarnych i laptopów. Firma może poszczycić się takimi markami jak IdeaPad, ThinkPad, Yoga czy ThinkBook. W ofercie ma także sprzęt dla miłośników rozgrywek w wirtualnym świecie – komputer gamingowy Legion. 

Alternatywą dla komputerów są tablety Lenovo.

Wśród produktów Lenovo nie brakuje wyposażenia komputerowego. Są to przede wszystkim monitory, myszki, głośniki i stacje robocze. Możliwe jest również zaopatrzenie się w plecaki lub torby na laptopa Lenovo.

Firma proponuje także ciekawe modele smartfonów. Oferta ta wynika z przejęcia firmy Motorola.

Temat Lenovo znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat Lenovo

Lenovo - Wiadomości

Lenovo - Wideo