Internet mobilny popularniejszy od stacjonarnego

Niejednokrotnie informowano, że sprzedaż komputerów na całym świecie spada na rzecz urządzeń mobilnych. Najnowsze badania przeprowadzone przez Nielsen wyraźnie pokazują, że popularność korzystania z internetu za pomocą smartfonów może już niebawem na całym świecie zdobyć dominującą pozycję. Już teraz widać to na przykładzie takich krajów jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy.

Na przykładzie wymienionych krajów przedstawiono interesujące zestawienie dotyczące grudnia 2013 roku. Średnio użytkownicy spędzali w sieci więcej czasu łącząc się z poziomu urządzeń mobilnych niż w przypadku komputerów PC. Różnice w przypadku każdego kraju przekraczają średnio ok. 10 godzin w miesiącu, co wynika z błyskawicznego dostępu do internetu w dowolnym miejscu i czasie. Co ciekawe, pod uwagę wzięto również średni czas spędzony na oglądaniu telewizji i wygląda na to, że internet nieprędko przegoni tę formę przesyłu informacji. Oglądanie telewizji wciąż bowiem cieszy się większym uznaniem od przeglądania internetu. 

Reklama

Tak duże rynki jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania sugerują, że podobny trend może nastąpić już niebawem w pozostałych regionach świata. W ujęciu globalnym mobilne łączenie z internetem jeszcze nie wyparło tradycyjnych rozwiązań, jednak zmiana wydaje się już tylko kwestią czasu.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: internet mobilny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy