Internetowa telefonia w TPSA?

Telekomunikacja Polska S.A. podpisała kontrakt z Italtel i Cisco Systems na oprogramowanie i sprzęt do budowy bramek wykorzystywanych m.in w telefoni internetowej. Celem jest oferowanie klientom technologii VoIP (telefonii internetowej) razem z szerokopasmowym łączem internetowym.

Telekomunikacja Polska S.A. podpisała kontrakt z Italtel i Cisco Systems na oprogramowanie i sprzęt do budowy bramek wykorzystywanych m.in w telefoni internetowej.  Celem jest oferowanie klientom technologii VoIP (telefonii internetowej) razem z szerokopasmowym łączem internetowym.

Informację o umowie podał Italtel, a za nim kilka światowych serwisów internetowych. Barbara Górska, rzecznik Telekomunikacji twierdzi, że w tej chwili nie może jej oficjalnie potwierdzić.

TP, podobnie jak inni operatorzy na świecie, muszą się mierzyć ze znaczną konkurencją ze strony firm zajmująch się VoIP. Należą do nich dostawcy internetowi oraz komunikatory z wbudowaną funkcją rozmowy, którzy oferują połączenia o cenach znacznie niższych od TPSA..

Póki co, gdy w Polsce ze stałego łącza korzysta ok. 10 procent potencjalnych klientów, czyli Telekomunikacja nie straciła jeszcze tak wiele. W ogłoszonym kilka dni temu raporcie, firma badawcza PMR prognozuje, że liczba użytkowników szerokopasmowych łącz w naszym kraju, wzrośnie do około 5 milionów w roku 2008.

Reklama

Zgodnie ze strategią ?jeśli nie potrafisz go pokonać, przyłącz się?, TP i jej główny akcjonariusz France Telecom planują zagospodarować ten rynek ? twierdzą analitycy z TeleComWeb. Wartość zamówienia u Italtel i Cisco nie została ujawniona. Rozwiązanie dla TP będzie się opierało na technologii Softswitch i-SSW oraz Cisco AS 5400 Series Universal Gateway. Wykonawcy zajmą się też integracją systemu i zarządzaniem projektem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | telekomunikacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy