iPhone 12 - co premierą nowego smartfonu Apple?

Apple 15 września zaprezentowało nowe iPady i Apple Watch - nie zobaczyliśmy natomiast iPhone'a 12. Kiedy zadebiutuje nowy smartfon Apple? Branżowe plotki wskazują na to, że zobaczymy go w październiku. Co i nim wiemy?

iPhone 12 - ile będzie kosztował?

Szacowana cena iPhone’a 12 w wersji podstawowej ma wynieść około 750 dolarów za sztukę. W przeliczeniu na złotówki daje to mniej więcej 2965 złotych. Można się więc spodziewać, że finalnie za urządzenie trzeba będzie zapłacić w okolicach 3199 złotych. Nowy raport pochodzi od analityka o nazwisku Jeff Pu, który ma znajdować się blisko łańcucha dostaw amerykańskiego giganta.

Dla porównania, iPhone 11, który pojawił się na rynku w 2019 roku kosztował około 699 dolarów na początek. Podstawowy model iPhone’a 12 doczeka się więc podwyżki o 50 dolarów. Wszystko to za sprawą zaimplementowanego modemu 5G, który ma mocno wpływać na finalny koszt smartfona

Reklama

Kwestia ekranu

Nowe informacje, które pojawiły się w sieci wskazują na to, iż iPhone 12 może pojawić się na rynku bez długo oczekiwanej funkcji. Konkretniej chodzi tutaj o wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 120Hz nazywany przez Apple "ProMotion". Tego typu rozwiązanie jest dostępne chociażby w tabletach z jabłkiem w logo z serii Pro.

Smartfony z serii iPhone 12 mają znajdować się już w masowej produkcji. Apple w ostatniej chwili miało zrezygnować z ekranów odświeżanych z częstotliwością 120Hz. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja, a zaledwie plotka, tak więc prawdy dowiemy się dopiero podczas specjalnego wydarzenia zaplanowanego na 15 września.

W ramach serii iPhone 12 mają pojawić się aż cztery urządzenia w różnych konfiguracjach.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy