iPhone 13 - pojawiły się kolejne ciekawe plotki

W internecie pojawia się coraz więcej przecieków na temat nadchodzącego flagowca firmy Apple. Po niedawnych informacjach na temat skanera linii papilarnych, teraz przyszła pora na spekulacje dotyczące „notcha”.

"Notch" to potoczne określenie na wycięcie w ekranie telefonu, którego zadaniem jest ukrycie niektórych jego podzespołów. W przypadku iPhone’a 12 oraz starszych modeli marki Apple, miało ono dosyć spore rozmiary, co nie zawsze odpowiadało użytkownikom. Jak donoszą najnowsze plotki - nowy model popularnego smartfona może to zmienić.

Na cenionym serwisie DigiTimes pojawił się bowiem artykuł z którego jasno wynika, że Apple planuje przeprojektować swój system Face ID, służący do rozpoznawania twarzy. To właśnie on pochłaniał większą część miejsca na ekranie. Zmiana konstrukcji tego rozwiązania, może wpłynąć na zmniejszenie rozmiarów wycięcia w ekranie. Choć na obecną chwilę nie wiadomo czy "notch" w nowych iPhone’ach faktycznie będzie mniejszy, tak sam zamysł jest na pewno godny odnotowania.

Reklama

Przy okazji warto przypomnieć o niedawnych przeciekach, wskazujących, że nowy smartfon Apple zostanie wyposażony w skaner linii papilarnych, który znajdzie się pod wyświetlaczem. Niestety również w tym przypadku, nie ma pewności, czy faktycznie tak się stanie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy