ITV: Amazon niszczy setki tysięcy niesprzedanych produktów

Amazon ma co roku niszczyć setki tysięcy niesprzedanych produktów, cześć z nich jest nowa i nieużywana - wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez brytyjską telewizję ITV. Śledztwo dziennikarskie przeprowadzone w magazynie w Dunfermline (Szkocja) pokazało niebywałą skalę całego procederu.

Telewizory, laptopy, drony, słuchawki, dyski, suszarki do włosów, książki, a nawet maseczki - te i inne produkty, które nie znalazły kupca, mają często trafiać do centrów zajmujących się recyklingiem lub na wysypisko śmieci - wynika z materiału ITV dotyczącego magazynu Amazon w Szkocji.

Urządzenia trafiają do wielkich pudeł z napisem "zniszczyć", pracownicy przewożą je następnie do ciężarówek - transport kończy się w miejscu, gdzie elektronika zostanie zutylizowana. "Musieliśy zniszczyć 130 tys. różnego rodzaju przedmiotów w tydzień" - powiedział ITV były pracownik Amazon, który potajemnie nakręcił cały proceder.

Reklama

Amazon odpowiedział ITV, że produkty sprzedawane w magazynach nie trafiają na śmietnik. W dalszej części oświadczenia można przeczytać o tym, że firma stawia na zrównoważony rozwój.

Jaki jest powód niszczenia nowego, niesprzedanego sprzętu? Są to m.in. koszty związane z jego magazynowaniem lub operacje związane z koniecznością zapłacenia podatków.

- Jest to niewyobrażalna liczba niepotrzebnych odpadów. Po prostu szokujące, kiedy widzimy, jak wielomiliardowa firma pozbywa się w ten sposób zapasów z magazynu - skomentował w rozmowie z ITV przedstawiciel Greenpeace.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy