Jak zrezygnować z SMS-owych loterii?

Urząd Komunikacji Elektronicznej radzi, w jaki sposób wycofać się z SMS-owych loterii

SMS-owe loterie, konkursy - to sposób na wyciągnięcie dodatkowych pieniędzy od milionów użytkowników telefonii komórkowej. Użytkownicy komórek rzadko czytają regulaminy i zasady konkursów, a później efekty widać w zawyżonych rachunkach telefonicznych. Tym bardziej, że organizatorzy loterii stosują coraz sprytniejsze sztuczki - np. płatna subskrypcja, czyli opłaty za codzienne wysyłanie SMS-ów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej na przykładzie "Loterii Orange" oraz "Czy stałeś się dzisiaj Milionerem" (Era) pokazuje, jak wycofać się z uczestnictwa w loterii i zrezygnować z płatnej subskrypcji.

Loteria sieci Orange - Koszt codziennej subskrypcji to 4,92 zł

Uczestnik loterii, w każdej chwili może wypisać się z Klubu Orange wysyłając SMS o treści "STOP KLUB" pod numer 60400 (opłata jak za zwykły SMS). Wysłanie SMS o powyższej treści skutkuje zaprzestaniem przesyłania przez organizatora loterii (Internetq Poland) płatnej subskrypcji.

W przypadku, gdy uczestnik nie jest zainteresowany otrzymywaniem wiadomości SMS od organizatora może wysłać, na numer 7400 lub na numer 8080 lub na inny numer wskazany w materiałach reklamowych i promujących loterię, wiadomość SMS o treści "STOP". Wysłanie wiadomości SMS o takiej treści skutkuje zaprzestaniem wysyłania dodatkowych informacji przez organizatora. Koszt wysłania SMS na numer 7400 wynosi 4,00 zł netto + VAT (4,92 zł. brutto).

Reklama

Wysłanie SMS na numer 8080 jest bezpłatne.

Loteria sieci Era - Koszt codziennej subskrypcji to 4,92 zł

W przypadku, gdy uczestnik nie jest zainteresowany dalszym korzystaniem z usług promocyjnych w ramach Zakupu Pakietu i chciałby wstrzymać płatności, powinien wysłać na nieodpłatny numer 8007 wiadomość SMS o treści "STOP MILION". Organizatorem loterii jest Mobile Formats.

Jak walczyć z SMS-owym spamem?

Jednocześnie Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, iż na mocy przysługujących uczestnikowi loterii uprawnień, uczestnik loterii może poprzez złożenie oświadczenia na piśmie skierowanego do Dostawcy Usług o Podwyższonej Opłacie, Organizatora loterii, odwołać wszelkie wyrażone uprzednio w sposób bezpośredni lub uzyskane w sposób dorozumiany zgody na przesyłanie przez Dostawcę Usług o Podwyższonej Opłacie jak i jego Zleceniodawców, jakichkolwiek niezamówionych krótkich wiadomości tekstowych SMS na wskazane numery telefoniczne, których to uczestnik loterii jest właścicielem.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: UKE | sms

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama