Komórkowa moralność, czyli jak telefon zmienia zachowanie

Dla ponad połowy z nas gorsze jest bawienie się telefonem w towarzystwie innych osób niż podawanie się w internecie za inną osobę. Aż 57 proc. z nas twierdzi, że prędzej zrobi rzeczy wątpliwe prawnie na swoich komórkach niż na komputerze. O tym, czy i jak komórka zmienia nasze zachowania możemy dowiedzieć się z najnowszego badania McCANN Worldgroup.

"O tym, jak telefon komórkowy wpływa na nasze życie, możemy się przekonać w każdej chwili. Wystarczy, że w ramach eksperymentu przez kilka dni przestaniemy go używać. Telefony komórkowe, a zwłaszcza smartfony - zmieniają nasze zachowania, obyczaje, a nawet poczucie czasu i miejsca"  - komentuje wyniki badania Wojciech Borowski, CEO McCann Worldgroup.

Z badania McCann Worldgroup wynika, że kontaktowanie się przez telefony komórkowe ma ogromny wpływ na nasze relacje z innymi. Ponad połowa ludzi na świecie korzystających z komórek ma problemy z odróżnieniem prawdy od fałszu podczas rozmowy albo komunikacji za pomocą SMS-ów. 52 proc. zgadza się z tym, że potrafi być bardziej niegrzeczna dla ludzi kiedy korzysta z telefonów komórkowych niż twarzą w twarz. 57 proc. twierdzi, że jest bardziej skłonna robić rzeczy wątpliwe prawnie na swoich komórkach niż na komputerze, a 61 proc. osób uważa, że to co robi na swoich komórkach i jak długo z nich korzysta nie ma wpływu na ich otoczenie.

Reklama

 

 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: telefony | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy