Komunikator Yanosik XS wkracza na rynek - co potrafi?

Komunikator drogowy Yanosik XS zadebiutował w ofercie dla kierowców. Co to za gadżet i czy jego debiut oznacza koniec darmowej aplikacji na smartfony?

Nowe urządzenie to rozwiązanie dla współczesnego kierowcy, który chce spędzić podróż w towarzystwie... informacji o aktualnej sytuacji na drodze. Yanosik XS to w dużym uproszczeniu CB-radio na miarę XXI wieku. Użytkownicy nie muszą martwić się o zagłuszające szumy czy niecenzuralne słowa. Nowy komunikator drogowy ostrzega przed tym co istotne dla kierowcy: wypadkami, kontrolami prędkości, fotoradarami, remontami czy zagrożeniami.

Reklama

- W niewielkim urządzeniu zawarliśmy to co najważniejsze: komunikaty o bieżącej sytuacji na drodze i intuicyjność obsługi. Powiadomienia pochodzą z systemu Yanosik, z którego średnio korzysta ponad 1,5 mln kierowców każdego miesiąca. To sprawia, że nasi użytkownicy otrzymują precyzyjne powiadomienia o fotoradarach, wypadkach, remontach czy kontrolach prędkości - wyjaśnia czym jest Yanosik XS, Adam Tychmanowicz, pomysłodawca systemu Yanosik.

A co z popularnym w Polsce Yanosikiem? - Aplikacja Yanosik nadal będzie dostępna dla kierowców w takiej samej formie jak dotychczas, czyli w wersji bezpłatnej. Wprowadzenie nowego urządzenia absolutnie nie wypiera jej z rynku. To rozszerzenie oferty i kolejny ukłon w stronę kierowców, którzy mogą zdecydować jakie z dostępnych rozwiązań jest dla nich najlepsze - tłumaczy Tychmanowicz.

Yanosika XS podpina się do gniazda zapalniczki, by za każdym razem włączało się zaraz po uruchomieniu auta. W ten sposób kierowca nawet podczas krótkich przejazdów otrzyma powiadomienia w formie głosowej o bieżącej sytuacji na drodze. Zgłaszanie nowych zdarzeń też nie wymaga od kierowcy dużego wysiłku. Urządzenie wyposażone jest w widoczne przyciski funkcjonalne, za pomocą których można zgłaszać lub potwierdzać informacje o aktualnej sytuacji na drodze.

Urządzenie kosztuje 299 zł, natomiast transmisja danych to 99 zł za rok. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Yanosik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama