LG ma problemy z ekranami do iPada 2

Nie milkną spory Apple z rynkowymi rywalami. Firma Jobsa postanowiła wstrzymać się z zamówieniami na wyświetlacze do iPada 2 od LG Display.

Ekrany do najnowszej generacji tabletu Apple, dotychczas dostarczały dwie znane firmy: Samsung i LG. Nadszedł jednak czas, w którym gigant postanowił zerwać współpracę z ostatnią z firm po tym, jak produkowane przez nią ekrany nie spełniły wymagań jakościowych Apple. DigiTimes donosi, że ekrany LG nie przeszły pomyślnie testu na upadek. Problemem miały być elementy odpowiedzialne za podświetlanie wyświetlacza, które podczas testów najnormalniej w świecie ulegały uszkodzeniu.

Obecnie za dostarczenie ekranów do iPada 2 odpowiadać ma Samsung i Chimei Innolux. Pierwsza z firm w lipcu wyprodukowała około 2 milionów ekranów, druga - 450 tysięcy.

Okazuje się jednak, że jeśli LG uda się w szybkim tempie rozwiązać problemy z wyświetlaczami, może dołączyć do grona dostawców tych komponentów do tabletu Apple - nie tylko "dwójki", ale najprawdopodobniej także kolejnej generacji tego urządzenia. Strata najważniejszego z dostawców ekranów na pewno jest nie na rękę Apple - im mniej ekranów, tym mniej iPadów 2 wprowadzonych na rynek. Nic więc dziwnego, że producent oczekuje szybkiego powrotu do gry LG.

Reklama

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy