LG obniża prognozę sprzedaży smartfonów

Wydawało się, że ostatnio LG coraz śmielej poczyna sobie na rynku, głównie za sprawą najnowszych smartfonów z Androidem, jak Swift 2X, Swift Black czy Swift 3D. Tymczasem firma obniżyła prognozy sprzedaży.

Wychodzi więc na to, że telefony nie sprzedawały się jednak za dobrze. Koreańczycy obniżyli prognozy o 24 proc., co oznacza, że do końca roku zamierzają sprzedać 114 mln sztuk telefonów zamiast zapowiadanych wcześniej 150 mln. Co do samych smartfonów, ich sprzedaż ma wynieść 24, a nie 30 mln. Szacuje się, że w pierwszej połowie 2011 LG sprzedało ok. 10 mln smartfonów, co jest wynikiem słabym biorąc pod uwagę, że Samsung w samym tylko drugim kwartale sprzedał prawie 20 mln.

Wygląda więc na to, że LG zakończy piąty kolejny kwartał ze stratą. Czyżby przełomowe smartfony takie jak Optimus/Swift 2X czy Optimus 3D nie okazały się trafione? Analitycy twierdzą też, że koreańczycy niepotrzebnie tak mocno postawili na sojusz z Microsoftem. Przez to zbyt mało uwagi poświęcono raczkującemu wtedy Androidowi, na czym skorzystali Samsung i HTC, którzy notują raczej wzrost sprzedaży.

Reklama

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy