Mapy Google – nie zawsze warto wierzyć proponowanym trasom

O tym, że internetowa nawigacja nie zawsze okazać się dobrym wyborem, wiadomo już od dawna. Teraz jednak ponownie zrobiło się o tym głośno za sprawą najwyższego szczytu górskiego Szkocji.

Aplikacja nawigacyjna Google została bowiem oskarżona przez szkocką organizację alpinistów, o wyświetlanie skrajnie niebezpiecznej drogi, prowadzącej na sam szczyt góry Ben Nevis. Najwyższa góra na Wyspach Brytyjskich mierzy aż 1345 metrów, a wspinaczka na jej szczyt jest szalenie trudna i niezalecana bez specjalnego przygotowania.

Osoby oraz turyści, którzy nie są profesjonalnymi wspinaczami, często sugerują się szlakami zaproponowanymi przez aplikacje nawigacyjne. Niestety wskazówki Google Maps, jasno wskazują na możliwość komfortowego, pieszego wejścia na sam szczyt wzniesienia. Proponowana trasa, oznaczona przerywanymi kropkami, jest tak naprawdę nie lada wyzwaniem.

Reklama

Heather Morning, doradca ds. bezpieczeństwa górskiego w Szkocji, zwrócił uwagę, że nawet najbardziej doświadczony alpinista miałby trudności z podążaniem wyznaczoną przez Mapy Google ścieżką. Biegnie ona przez bardzo stromy, skalisty i bezdrożny teren. Co więcej - na wskazanej trasie, niejednokrotnie dochodziło już do śmiertelnych wypadków.

Technologiczny gigant odpowiedział na wezwanie i zasugerował, że jak najszybciej zbada problem nie właściwiej ścieżki na górę Ben Nevis. Prawdopodobnie propozycja drogi, zostanie usunięta z aplikacji. 

------------------------

Mapy Google - więcej informacji

Mapy Google - jak ukryć swoją lokalizację?

Mapy Google - nowy sposób dzielenia się opiniami

Alternatywa dla Map Google - Apple Maps

Mapy Google - zwiększenie szczegółowości miast


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Szkocja | Nawigacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy