Mapy Google powiadomią znajomych o rozładowanej baterii w telefonie

Mapy to obecnie jedna z najbardziej rozwijanych usług Google. Portal Android Police poinformował o kolejnej ciekawej funkcji, która ma wkrótce trafić do aplikacji.

Chodzi o udostępnianie znajomym informacji o stanie naładowania baterii w naszym urządzeniu. Dzięki temu, jeśli "znikniemy z radarów" i nie będą się mogli z nami w żaden sposób skontaktować, mogą w prosty sposób sprawdzić, czy po drodze nie rozładowała się nam bateria. 

Mapy zanotują ten fakt, wraz z naszą ostatnią lokalizacją, co pozwoli oszacować znajomym z którymi jesteśmy umówieni, gdzie aktualnie możemy się znajdować. Przypomnijmy, ze jedną z najnowszych funkcji Map jest możliwość udostępniania znajomym swojej aktualizacji, co ma ułatwić wzajemne odnajdywanie się. 

Reklama

Całkiem niedawno, Google dodało także powiadomienia o tym, kiedy powinno się wysiąść z tramwaju, autobusu czy metra. Podróżni często nie mają pewności, który przystanek lub stacja są właściwie - teraz nie ma z tym problemu. Pojawiły się także bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące przesiadek i poruszania się po dużych stacjach i skrzyżowaniach. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy