Najczęstsze problemy z telewizorami LCD

Chociaż większość właścicieli telewizorów LCD nie ma z nimi najmniejszych problemów, zdarzają się sytuacje, że odbiornik nawet najlepszej firmy potrafi nawalić. Poniżej przedstawiamy przegląd najczęściej spotykanych awarii, opracowany na podstawie informacji z serwisów RTV.

Okazuje się, że niektóre usterki w ogóle nie wymagają interwencji fachowca. Oto przykłady najczęstszych problemów z telewizorami LCD

Martwe piksele

Pojawiają się szczególnie w starszych typach odbiorników. Widoczne w postaci białego punktu lub wielokolorowego kwadracika na ekranie. Martwy piksel to piksel, który, mówiąc w skrócie, przestał wyświetlać sygnał TV. Ich eliminacja jest kosztowna i w zasadzie nieopłacalna - lepiej kupić nowy telewizor z gwarancją "zero martwych pikseli".

Szumy w obrazie

Niektórzy właściciele telewizorów LCD mają problem z szumami lub liniami wyświetlającymi się na ekranie podczas oglądania TV. Nie musi być to wada telewizora, ale wynik zakłóceń odbioru przez inne urządzenia elektryczne, jak kuchenka mikrofalowa czy odkurzacz. Niektóre telewizory LCD są wrażliwe na działanie np. urządzeń do zdalnego sterowania dziecięcymi zabawkami - samochodami na baterie itp. W przypadku pojawienia się szumów na obrazie należy najpierw wyłączyć inne urządzenia elektryczne w domu, a jeśli to nie pomoże, zadzwonić do serwisu.

Reklama

Rozmazany obraz

W tym przypadku również przyczyną nie musi awaria sprzętu TV. Bardzo często problem z obrazem wynika z poluzowania kabla podłączonego do telewizora.

Martwy pilot

Czasem zdarza się, że pilot przestaje sterować urządzeniem TV. Przyczyną może być dodatkowe światło emitowane przez telewizor LCD, które zakłóca łączność między pilotem a odbiornikiem, opartą na podczerwieni. Niektórzy radzą sobie z tym problemem, nalepiając folię na diodę w pilocie.

Niespodziewane wyłączanie się telewizora

Ten problem występuje najczęściej w dopiero co zakupionych odbiornikach. Taki sprzęt należy więc odesłać do serwisu, korzystając z należnej klientowi gwarancji.

Wpis pochodzi z serwisu Multi-blog.pl.

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Telewizor | LCD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy