Nasza Klasa - dziś oficjalne zamknięcie

Pierwszy fenomen social media dla polskich internautów z dniem dzisiejszym przestaje istnieć. Serwis Nasza Klasa oficjalnie kończy swoją działalność.

Założony w listopadzie 2007 roku serwis już po kilku miesiącach stał się ogólnopolską sensacją. Polscy użytkownicy zakochali się w portalu, który w łatwy i prosty sposób pozwalał nawiązywać kontakty z kolegami i koleżankami z dawnych lat. Strona zyskała ogromną popularność, ale po tym, jak internauci odświeżyli znajomości z byłymi kolegami i koleżankami z klasy, serwis przestał być atrakcyjny. Właściciele musieli zmierzyć się z tym, co jest zmorą wszystkich prowadzących serwis społecznościowy - co zrobić, aby zatrzymać użytkownika?

Reklama

Ta sztuka się nie udała. Serwis w 2008 roku trafił w ręce spółki Forticom Po drodze wprowadzono takie niecelne pomysły jak Śledzik. W końcu w 2010 sprzedano pakiet kontrolny Ringier Axel Springer, a nazwa została zmieniona na NK.pl. Nowy właściciel nie był w stanie uratować spadającej oglądalności Naszej Klasy.

Pierwsze informacje na temat oficjalnego zamknięcia serwisu pojawiły się już w maju tego roku. Z dniem dzisiejszym, serwis NK.pl kończy swoją działalność. Jak możemy wyczytać w oficjalnej informacji, wyświetlającej się na stronie głównej portalu: Z dniem 27 lipca 2021 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu NK.pl. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu NK.pl.

To bez wątpienia koniec pewnej epoki polskiego internetu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Internet | Nasza klasa | Media społecznościowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy