Netflix a VPN - serwis walczy z użytkownikami wirtualnych sieci prywatnych

Popularny serwis VOD walczy z użytkownikami, którzy z pomocą wirtualnej sieci prywatnej i serwerów proxy próbują ominąć nałożone przez firmę regionalne ograniczenia. Uderzyć to może także w zwykłego klienta - czytamy w serwisie CNET.

Są na Netfliksie treści, które są zablokowane dla użytkowników z niektórych części świata. Powodem tego może być prawo danego kraju lub polityka firmy. Sprytni użytkownicy do tej pory obchodzili tego typu blokady za pomocą VPN lub serwerów proxy. Na coś takiego Netflix się nie zgadza i zamierza ukrócić tego typu działania.

Reklama

Batalia Netfliksa z użytkownikami VPN rozpoczęła się jeszcze w 2014 roku. Serwis blokował wszystkie produkcje oprócz autorskich, jeśli tylko system wykrył VPN lub serwer proxy. Nie powstrzymało to jednak wielu firm oferujących wirtualne sieci prywatne, które wynajdowały coraz to nowsze sposoby na ominięcie blokad serialowego giganta.

Jedną z najpopularniejszym metod na ominięcie blokad Netfliksa stało się używanie rzeczywistych, mieszkalnych adresów IP. Jak donosi portal TorrentFreak, platforma serialowa nie chce bawić się w kotka i myszkę, dlatego też zwiększyła swoje wysiłki w blokowaniu użytkowników. Problemem jest to, że niektórzy z nich twierdzą, że nawet nie używali VPN. Tym samym okazuje się, że Netflix blokuje niewinnych klientów.

Sprawa szybko zrobiła się głośna na Twitterze. Wiele poszkodowanych osób wysyła swoje pretensje do firmy. Ta jednak radzi takim użytkownikom, by skontaktowali się ze swoim dostawcą internetu, w celu wyjaśnienia dlaczego ich adres IP jest połączony z serwerem proxy lub VPN.

---------------------------------------------------------

Netflix - przeczytaj również:

Netflix - jak zresetować go na telewizorze

Netflix z nową funkcją - dotyczy pobierania seriali i filmów

Ruszają ograniczenia współdzielenia się kontem 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | VPN
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy