Ile kosztuje Netflix i jak go wykupić? Pakiety i cennik 2024

Netflix to serwis streamingowy z tysiącami filmów, odcinków seriali, dokumentów i programów oryginalnych. Ile kosztuje Netflix w Polsce? W 2024 roku oferowane są pakiety: Podstawowy za 29 zł, Standardowy za 43 zł oraz Premium za 60 zł. Im droższy pakiet, tym lepsza jakość obrazu oraz dźwięku i większa liczba urządzeń, na których można oglądać treści jednocześnie. Co z cenami Netflixa w 2024 roku?

Ile kosztuje Netflix na miesiąc? Cennik 2024

Dla użytkowników w Polsce w Netflixie są dostępne trzy plany cenowe. To, ile kosztuje miesięczny abonament, zależy od oferty, którą wybierze użytkownik.

Reklama
  • Netflix w podstawowym pakiecie kosztuje 29 zł na miesiąc. Ten rodzaj subskrypcji oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w bibliotece. W tej cenie dostępne treści są w jakości HD (720p) i można je oglądać tylko i wyłącznie na jednym ekranie. Można też podzielić się kontem z jedną osobą. 

  • Netflix Standard to kolejny plan w serwisie. Jego cena to 43 zł na miesiąc. W tej ofercie Netflix oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w bibliotece. Różnica polega na tym, że plan ten umożliwia oglądanie produkcji na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD (1080p). Można też podzielić się kontem z jedną osobą. 

  • Netflix Premium to najdroższa wersja. Kosztuje 60 zł na miesiąc. Użytkownicy, którzy się na niego decydują, mogą oglądać seriale i filmy w jakości 4K Ultra HD. Dodatkowo z najdroższego pakietu Netflixa można korzystać jednocześnie na czterech urządzeniach. Netflix Premium to pakiet, który pozwala na dokupienie dwóch dodatkowych ekranów (każdy za 9,99 zł). To opcja dla osób, które dzielą abonament Netflixa z innymi użytkownikami. 

Netflix: cena 2024 i pakiety

Plan NetflixCena i funkcje
Podstawowy29 zł
Jakość HD (720p)
Oglądanie na jednym ekranie
Pobieranie na 1 urządzenie
Standard43 zł
Jakość Full HD (1080p)
Oglądanie na dwóch ekranach jednocześnie
Pobieranie na 2 urządzenia
Opcja dodania 1 użytkownika, z którym nie mieszkasz
Premium60 zł
Jakość Ultra HD (4K)
Oglądanie na czterech ekranach jednocześnie
Pobieranie na 6 urządzeń
Opcja dodania 2 użytkowników, z którymi nie mieszkasz
Dźwięk 3D Netflix

Netflix - cennik 2024. Ile kosztuje na rok?

Ile kosztuje Netflix na rok? Wszystko zależy od tego, na jaki pakiet się decydujemy. Ważną informacją jest fakt, że Netflix nie oferuje zniżek dla osób, które za oglądanie filmów i seriali chcą zapłacić z góry za rok. 

Cena na rok 2024 to zatem suma miesięcznych pakietów: 348 zł w planie Netflix Podstawowy, 516 zł w planie Netflix Standard i 720 zł w planie Netflix Premium. 

Jaki będzie abonament Netflixa w 2024 roku?

Na ten moment wiadomo, że ceny trzech dostępnych pakietów oferowanych przez Netflix w Polsce w 2024 roku nie zmieniają się. 

Polacy mają płacić bez zmian, ale nie jest wykluczone, że w 2024 roku do Polski zawita tańszy Netflix z reklamami. Na razie ta opcja jest dostępna w kilkunastu krajach, a podobne rozwiązania wprowadzają konkurencyjne serwisy: Amazon Prime Video, Disney+ czy HBO Max

Jak wygląda pakiet Netflix z reklamami? W ciągu godzinnego seansu pojawiają się reklamy przed i w trakcie programu (nawet 4 do 5 minut na godzinę programu). Abonenci korzystający z oferty nie mają też opcji dostępnych w droższych pakietach (np. pobierania).

Jak wykupić Netflix w Polsce i ile kosztuje abonament?

Istnieją trzy proste sposoby, aby zapłacić miesięczny abonament za subskrypcję Netflixa. Można to zrobić za pomocą:

  • karty kredytowej lub debetowej - po wprowadzeniu danych karty na platformie, opłata będzie pobierana automatycznie na początku każdego okresu rozliczeniowego aż do momentu rezygnacji z subskrypcji;
  • PayPal, ITunes lub za pośrednictwem partnerów, m.in. Orange, Play, T-Mobile czy Canal+;
  • kart podarunkowych Netflix - można je zakupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Na karcie znajduje się kod, który należy wpisać na stronie Netflixa. To dobry pomysł na prezent urodzinowy i nie tylko.

To jednak nie koniec. Opłacanie Netflixa, nierzadko z niższym abonamentem, oferują dostawcy telewizji (Vectra, Orange, Canal+) czy operatorzy komórkowi.  

Co ze współdzieleniem konta Netflix w 2024 roku?

Netflix od wielu lat mierzył się z problemem współdzielenia kont. Z jednego abonamentu Premium korzystała większa liczba użytkowników. W 2023 roku to się zmieniło. Netflix wprowadził dodatkową opłatę za dzielenie konta (9,99 zł). Dodatkowa opłata dotyczy kont, z których logowanie odbywa poza tą wskazaną jako adres główny. 

W planie Netflix Standard można dodać jeden dom, a w abonamencie Netflix Premium dwa gospodarstwa ekstra.

Co jest w abonamencie Netflixa?

Netflix jest największym serwisem streamingowym na świecie z liczbą ponad 220 milionów użytkowników. 

Biblioteka filmów i seriali Netflixa zawiera mnóstwo oryginalnych pozycji i licencjonowanych hitów. Użytkownicy tej platformy streamingowej mają w czym wybierać. Najpopularniejsze produkcje Netflixa to m.in.:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy