Nokia Lumia 800 - najładniejszy Windows Phone na rynku

Na konferencji Nokia World 2011 zaprezentowano oficjalnie model Nokia Lumia 800. Można stwierdzić, że jest to najładniejszy Windows Phone na rynku.

Lumia 800 wyposażona jest w 3,7-calowy ekran AMOLED z technologią ClearBlack, procesor Qualcomm Snapdragon QSD8255 o taktowaniu 1,4 GHz, aparat 8 Mpix z optyką Carl Zeiss Tessar o przysłonie f/2.2, który wspiera diodowa lampa błyskowa. Cała obudowa jest niemal identyczna (12,1 mm grubości), jak w przypadku Nokii N9, a jedyne różnice to dodanie przycisków funkcyjnych Windowsa i fizycznego spustu migawki aparatu.

Nokia Lumia 800 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wyposażona jest w standardzie w nawigację turn-by-turn Nokia Drive z obsługą wskazówek głosowych i trybu landscape (poziomego). Jej najważniejszą funkcją jest jednak praca w trybie offline. Nie zabrakło również dostępu do sklepu muzycznego Nokia Music Store, a także nowej funkcji Radio Mix, która pozwala słuchać gotowych list odtwarzania oraz na pobieranie wybranych. Dodatkowym atutem ma być ESPN Sports Hub, który daje dostęp do największego serwisu sportowego na Windows Phone'ach.

Reklama

Teraz najważniejsze. Lumia 800 trafi do przedsprzedaży niemal natychmiast - na początku listopada będzie dostępna we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Jej cena to 420 euro! Niestety, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami model nie trafi na razie na nasz rynek. Jego wejście do Polski nastąpi na początku roku.

Mateusz Żołyniak

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy