Nowa aplikacja od Facebooka zastąpi SMS-y

Facebook oddał w ręce użytkowników nową aplikację - Facebook Messenger. Jest to nic innego jak rozbudowany komunikator na iOS i Androida. Szybka wymiana wiadomości i geolokalizacja - na tym skupił się Facebook.

Facebook Messenger jest zupełnie oddzielną aplikacją, nie jest częścią dostępnego od dawna programu Facebook. Czemu firma uznała, że warto stworzyć kolejną aplikację? Może dlatego, że chcą stworzyć konkurencję SMS-om - Messenger świetnie sprawdzi się w krótkich rozmowach, za które zapłaci się mniej.

Facebook wyobraża sobie, że użytkownicy będą korzystać z tego programu grupowo, jako np. z narzędzia do tworzenia planów na wieczór. I tutaj wkracza geolokalizacja, która ułatwi umówienie się w pewnym miejscu.

Wszystkie powiadomienia przychodzą w trybie push notifications, co oznacza, że natychmiastowo lądują na urządzeniu. Osoba, która nie posiada smartfona z Messengerem zamiast powiadomienia otrzyma SMS-a (jeśli poda numer telefonu). Usługa aktualnie jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Polska strona Facebooka zapowiada, że aplikacja pojawi się "już wkrótce".

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | sms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy