Nowa metoda weryfikacji na Facebooku - lepiej to wiedzieć

Facebook wprowadził nietypowy sposób, aby sprawdzić, czy do konta loguje się człowiek.

Kilku użytkowników Facebooka ze Stanów Zjednoczonych spotkało się z nietypowym żądaniem ze strony portalu. Podczas logowania poprosił on bowiem o wrzucenie zdjęcia twarzy w celu udowodnienia, że podmiot logujący się to człowiek, a nie bot. Część z osób, które doświadczyły tego typu weryfikacji nie mogła początkowo uwierzyć, że to prawda. 

Tymczasem, okazuje się, że to nie żart, a zupełnie nowa metoda weryfikacji i w takiej sytuacji jedyne wyjście to wysłanie zdjęcia - inaczej nie uzyskamy dostępu do konta. Facebook obiecuje, że specjalne algorytmy sprawdzą, czy zdjęcie jest prawdziwe i automatycznie zostanie ono usunięte z bazy. 

Weryfikacja użytkowników logujących się do Facebooka dotychczas opierała się na przepisywaniu kodów CAPTCHA. To stary, sprawdzony sposób, jednak według administratorów portalu. sporo brakuje mu do ideału. Przede wszystkim, często zdarza się, że kody są mało czytelne i logowanie trzeba powtarzać kilka razy, co zajmuje zdecydowanie za dużo czasu. Nowa metoda ma być szybsza i skuteczniejsza.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy