Operatorzy gotowi na internet 100 Mb/s

Niektórzy operatorzy telekomunikacyjni w Polsce gotowi są już dzisiaj oferować internet o prędkości 100 Mb/s - twierdzi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jednak kiepska jakość sieci telekomunikacyjnych nie pozwala im na rozwinięcie skrzydeł.

- Dostałam niedawno list od małego przedsiębiorcy, który twierdzi, że od ręki może dać w swojej sieci 100 Mb/s. - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która zwraca uwagę na pewien problem.

- On (operator - red.) daje klientowi 100 Mb/s, ale sam musi też się podłączyć do globalnego internetu. A to może zrobić podłączając się do serwerów, które na ogół w Polsce oferuje Telekomunikacja Polska. I tu już nie jest w stanie dostać tak dużych przepływności, a już na pewno nie za taką cenę, by opłacało się to oferować klientowi - dodaje Streżyńka.

Reklama

Dlatego, według prezes UKE, większość operatorów nie sprzedaje internetu o prędkości 100 Mb/s. Choć ich własna infrastruktura na to pozwala, klienci muszą zadowolić się znacznie mniejszymi prędkościami.

Jednak wkrótce ma się to zmienić, bo do końca marca powstanie projekt specustawy, która ma być pierwszym krokiem, by Polsce zapewnić powszechny i bardzo szybki internet.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: operatorzy | Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy