Panasonic ma największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D

Firma Panasonic stworzyła Interaktywny System Multi-view 3D i największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D, który nie wymaga używania okularów.

Technologie emisyjne i inne związane z przetwarzaniem obrazu przeszły długą ewolucję od ekranów czarno-białych do kolorowych, od rozdzielczości standardowej do wysokiej zanim osiągnęły tak wysokie poziomy jakości audio-wizualnej. Obecnie firma Panasonic pracuje nad wprowadzeniem tej ewolucji na nowy poziom realistycznej, wciągającej komunikacji, tworząc technologie przetwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości i 3D.

Na swoim stanowisku podczas targów IFA firma Panasonic przedstawi nowo opracowany Interaktywny System Multi view 3D, który umożliwia użytkownikowi sterowanie obrazem przy użyciu panelu dotykowego oraz wyświetlanie materiałów w takim rozmiarze i pod takim kątem, jaki mu odpowiada. System może precyzyjnie wyświetlać obrazy 3D bez wrażenia zniekształceń, wykorzystując pełen potencjał ekspresji wysokiej jakości wideo w 3D. Oprócz tego firma Panasonic wystawi również swój 103-calowy, plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający korzystania z okularów - największy na świecie model odtwarzający wideo 3D w wysokiej rozdzielczości z bardzo niewielką morą lub przenikiem w porównaniu z innymi takimi systemami. Oczekuje się, że oba systemy 3D będą używane w wielu różnych branżach.

Reklama

Interaktywny System Multi-view 3D optymalnie wykorzystuje specjalną charakterystykę 3D, aby wyświetlić bogatą teksturę obiektu. Użytkownik może sterować obrazem obiektu ujętym pod wieloma kątami przy użyciu panelu dotykowego, a tym samym wyświetlać obiekt pod wybranym przez siebie kątem w rozdzielczości Full HD 3D.

Przykłady zastosowań:

- Jako archiwum w galeriach sztuki i muzeach lub jako wirtualna galeria.

- Jako wysokiej jakości katalog podczas aukcji lub w usługach zakupów internetowych.

- Jako system edukacji medycznej, który może wyświetlać obrazy 3D anatomii.

Największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający okularów

Obrazy 3D wyświetlane na największym na świecie, 103-calowym wyświetlaczu plazmowym, który nie wymaga używania okularów, wyglądają naprawdę imponująco. Może on wyświetlać zdjęcia w wyższej rozdzielczości i jakości niż obecne wyświetlacze 3D z barierą paralaksy.

Dzięki zastosowaniu paneli plazmowych 4K2K można wyświetlać obrazy 3D w wysokiej rozdzielczości równoważnej HD, a dzięki użyciu nowo opracowanej bariery efekty mory i przeniku zostały zredukowane o około połowę w porównaniu z poprzednimi systemami 3D bez okularów.

Przykłady zastosowań:

- Do cyfrowych systemów informacyjnych (digital signage) 3D, gdy użycie okularów 3D jest niepraktyczne.

- Jako przykuwający uwagę sprzęt pokazowy 3D w dziedzinach projektowania samochodów i wnętrz.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Panasonic | IFA | IFA 2012
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama