Pierwsze monitory stworzone pod kątem konsol nowej generacji

Chociaż premiery konsol nowej generacji zbliżają się nieubłaganie, na rynku wciąż brakuje urządzeń zdolnych obsłużyć wszystkie oferowane przez nie możliwości. Na szczęście istnieje firma Eve, która postanowiła zmienić ten stan rzeczy.

Ogłoszone przez nią monitory Spectrum mają być idealnym rozwiązaniem dla graczy. Każdy z nich ma zostać wyposażony w matrycę Nano IPS i obsługiwać odświeżanie na poziomie 144 Hz. W ofercie pojawia się urządzenia różniące się rozdzielczościami, począwszy od modeli pracujących na 2560 x 1440 piksel aż po pełne 4K, a więc 3840 x 2160 pikseli. Co ciekawe, każdy z monitorów ma posiadać dwa złącza HDMI 2.1.

To właśnie ten interfejs ma być kluczowym w przypadku konsol PlayStation 5 i Xbox Series X, umożliwiając osiągnąć rozdzielczość 4K w 120 klatkach na sekundę w grach nowej generacji. Oznacza to jeszcze większą płynność obrazu w grach.  

Reklama

Monitory Eve Spectrum są już dostępne w przedsprzedaży. Ceny poszczególnych modeli kształtują się na poziomie ok 1600 zł, za monitor obsługując 2560x1440 @ 144Hz, aż po 2600 zł, za topowy model pracujący w 4K. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monitor | 4K | HDMI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy