Podanie o pracę Steve'a Jobsa wystawione na aukcji

Odręcznie podpisanie podanie o prace, złożone w 1973 roku przez samego Steve'a Jobsa, trafiło na popularny, amerykański serwis aukcyjny. Dokument został już kiedyś sprzedany, za cenę 175 000 dolarów.

Steve Jobs był jednym z największych amerykańskich innowatorów. Zanim jednak został kojarzony z sukcesem marki Apple, jego życie nie odbiegło od standardowego. Dowodem na to niech będzie podanie o prace, które właśnie trafiło na popularny, amerykański serwis aukcyjny.

Niestety aplikacja nie informuje o jakie stanowisko ubiegał się późniejszy milioner. Data wskazująca na 1973 rok pokrywa się jednak z okresem, gdy wizjoner porzucił on Reed College w Portland w stanie Oregon. Rok później dołączył on do Atari jako technik, gdzie pracował ze Stevem Wozniakiem, zanim założyli Apple w 1976 roku. W formularzu, Jobs opisuje, że nie posiada telefonu i ma dostęp do transportu, ale nie jest on wygodny.

Reklama

Dokument jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Zawiera niewielkie wgniecenia, kilka przebarwień i naklejoną taśmę u góry aplikacji. Przedmiotowi towarzyszą odpowiednie świadectwa autentyczności.

CV byłego CEO Apple zostało już uprzednio wystawione na licytację. W 2018 roku zostało one sprzedane za cenę wynoszącą 175 000 dolarów.

Obecna aukcja odbędzie się za pośrednictwem internetu i potrwa cztery godziny. Start sprzedaży ruszy 24 lutego. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steve Jobs | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy