Policja przerwała oszukańcze aukcje

Ełcka policja zatrzymała na dwa dni trzech młodych ludzi usiłujących popełnić przestępstwo na aukcjach internetowych.

Tego typu przestępstwa zazwyczaj są ścigane po zgłoszeniu przez poszkodowanych, tym jednak razem funkcjonariusze sami trafili na podejrzane aukcje.

Po żmudnym sprawdzeniu posiadanych informacji funkcjonariusze w ciągu kilku dni od ujawnienia procederu aresztowali trzech ełczan: szesnastolatka i dwóch osiemnastolatków.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie, zatrzymani długo przygotowywali się do oszustwa, m.in. zakładając przy użyciu sfałszowanych dokumentów dwa konta bankowe. Łączna wartość wystawionych przez nich na aukcjach przedmiotów wynosiła ponad 75 tys. PLN. Były to głównie telefony komórkowe wraz z akcesoriami - wszystko w dość atrakcyjnych cenach. Jak się okazało - przedmioty te były wirtualne.

Reklama

Transakcje szybko zablokowano. Dotychczas ustalono tylko jedną osobę, która zdążyła wpłacić 600 PLN na jedno z kont oszustów, możliwe jednak, że poszkodowanych będzie więcej - policja dopiero kontaktuje się z kolejnymi kupującymi na feralnych aukcjach.

Choć młodzieńcy starali się zakamuflować swój proceder, policja miała wystarczająco mocne dowody, by postawić im zarzut oszustwa. Teraz o losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny, natomiast 18-latkom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego 18-latkowie odpowiadać będą też za podrabianie dokumentów, za co grozi do 5 lat więzienia. Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zarzutów.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: aukcje | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy