Polska nawigacja na Androida

Polski producent map cyfrowych firma IMAGIS S.A., informuje o premierze swojej najnowszej wersji nawigacji MapaMap na urządzenia mobilne z systemem Android. W pierwszej kolejności nawigacja na Androida pojawi się na polskim rynku wraz z urządzeniami partnerów firmy, a następnie będzie dostępna w sklepie internetowym Android Market.

MapaMap dla systemu Android to kolejna wersja popularnej w Polsce nawigacji, dostępnej od dawna na wiele innych platform sprzętowych, między innymi na przenośne urządzenia z systemem Windows CE, na popularne telefony iPhone czy "smartfony" z Windows Mobile. Teraz przyszła kolej na platformę o największym potencjale rozwojowym, czyli system Android.

Oprogramowanie MapaMap dla urządzeń z systemem Android to nawigacja "od drzwi do drzwi" z komunikatami głosowymi i wszystkimi niezbędnymi informacjami wymaganymi w nawigacji samochodowej. Oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie MapaMap ostrzeże przed stojącym na drodze fotoradarem oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. Komputer podróżny zbiera i podaje użytkownikowi informacje o odległość do najbliższego manewru, odległość do celu, szacowanym czasie dotarcia do celu oraz czasie spędzonym w drodze wraz z liczbą przebytych kilometrów.

Z nawigacji MapaMap na platformę Android można również korzystać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych gdyż producent zadbał, aby w bazie danych mapowych nie zabrakło pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu całej Polski. Pieszą nawigację po miastach ułatwia baza ponad 220 tysięcy obiektów POI, wśród których znajdziemy nie tylko obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale także wszelkie miejsca istotne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.

Reklama

- Aktualnie prowadzimy rozmowy z producentami wiodących marek telefonów i tabletów oraz firmami telekomunikacyjnymi w celu wybrania naszych partnerów wraz, z którymi zaoferujemy nasze najnowsze rozwiązanie użytkownikom końcowym - mówi Marcin Niewęgłowski, prezes zarządu IMAGIS S.A.

MapaMap dla telefonów z Androidem zaopatrzona jest w szczegółową mapę Polski, w której skład wchodzą: dokładna mapa drogowa, ponad 9 tysięcy planów miast i miejscowości (w tym ponad 3400 z dokładnymi adresami), baza 223 tysięcy obiektów POI, 19 tysięcy km ścieżek rowerowych i ponad 24 tysiące km szlaków turystycznych. Dodatkowo mapa zawiera:

Dane topograficzne:

- lasy, parki, skwery, tereny zielone,

- rzeki, jeziora, kanały, potoki, stawy, fosy,

- szczyty górskie, przełęcze, wąwozy, doliny, klify,

- tereny zabudowany miejskiej, tereny przemysłowe,

- ukształtowanie terenu całej Polski prezentowane za pomocą poziomic (warstwic).

Przydatne dane nawigacyjne:

- Baza fotoradarów obejmująca 1888 miejsca,

- Ograniczenia prędkości na wszystkich drogach krajowych + 125 wybranych miast,

- 16 miast zawierających budynki 3D,

- 28 miast zawierających obrysy budynków,

- 63 miasta z zaznaczonymi strefami płatnego parkowania.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Android | nawigacja | Nawigacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy