Prawie jedna trzecia polskich gospodarstw ma własną sieć Wi-Fi

Domowe sieci Wi-Fi stają się coraz powszechniejsze. Podobnie, jak przed laty rosła liczba gospodarstw domowych z komputerami a później z dostępem do internetu, tak teraz rośnie liczba tych, które mają własną sieć Wi-Fi. Jak na tle innych krajów wypada Polska?

Należący, poprzez Berkshire Hathaway, do Warrena Buffeta, serwis Business Wire opublikował ciekawe zestawienie, dotyczące odsetka gospodarstw domowych, dysponujących własną siecią Wi-Fi.

Okazuje się, że wokół nas coraz więcej jest nie tylko komputerów, ale również smartfonów, tabletów i różnych czytników, drukarek czy sprzętu audio i wideo, korzystającego z bezprzewodowej transmisji danych. Łączność bezprzewodowa, będąca do niedawna domeną przede wszystkim laptopów, stała się standardowym rozwiązaniem, stosowanym w różnych urządzeniach.

Uruchamianie sieci zazwyczaj mija się z celem, gdy w domu jest tylko jedno urządzenie mogące z niej korzystać, można zatem przyjąć, że odsetek gospodarstw domowych z Wi-Fi odzwierciedla nasycenie rynku nie tylko komputerami, ale wszelkiego rodzaju urządzeniami i gadżetami elektronicznymi. Jak wyglądają statystyki?

Reklama

Business Wire opublikował zestawienie dotyczące 17 państw. Niestety, nie wiadomo według jakiego klucza były dobierane, ale wśród uwzględnionych krajów znalazła się również Polska.

Łukasz Michalik

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy