Procesor Apple T2 może posiadać nienaprawialną lukę bezpieczeństwa

Procesor Apple T2 wykorzystywany w kontekście bezpieczeństwa może posiadać podatność, której nie da się naprawić aktualizacją.

Korzystanie z dedykowanego procesora bezpieczeństwa w komputerach nie jest nową praktyką - wykorzystuje ją także Apple, które umieściło w MacBookach układ T2. Okazuje się jednak, że sam procesor może być podatny na lukę bezpieczeństwa, której nie można naprawić za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Na szczęście sytuacja może być mniej tragiczna niż się wydaje. Wszystko to jednak w zależności od sytuacji.

Chip Apple T2 jest oparty na układzie Apple A10, używanym w takich smartfonach, jak na przykład iPhone X. Cała konstrukcja jest podatna na jailbreaking checkm8. Luka tego typu może przejąć proces uruchamiania systemu operacyjnej SepOSmini w procesorze T2 w celu uzyskania dostępu do sprzętu. Dzięki innej luce można także ominąć zabezpieczenia układu przed próbami deszyfrowania podczas aktualizacji oprogramowania. Hakerzy mogą więc robić co chcą.

Reklama

Dobrą wiadomością jest fakt, że uzyskanie dostępu do komputera za pomocą opisywanej luki wymaga specjalnego kabla oraz fizycznego dostępu do komputera Mac.

Apple nie skomentowało jeszcze całej sprawy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy