Przejęcie Nokii przez Microsoft zostanie sfinalizowane już na dniach

​Microsoft ogłosił przejęcie Nokii we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy też rozpoczął się żmudny proces „papierkowej roboty”, który trwa do tej pory. Na szczęście gigant z Redmond jest już w finalnej fazie i niedługo oficjalnie będzie właścicielem działu mobilnego i działu usług fińskiej firmy.

Na swoim blogu Microsoft poinformował, że uzyskał już 15 pozwoleń z rynków na całym świecie odnośnie przejęcia Nokii. Gigant czeka już tylko na kilka kolejnych i już w kwietniu powinien oficjalnie wcielić zakupione działy fińskiej firmy do swoich struktur. Przypominamy, że zgodę musiała wyrazić między innymi Unia Europejska. 

Przejęcie Nokii z pewnością wpłynie na szybszy rozwój platformy mobilnej Microsoftu. Windows Phone już teraz zyskuje na popularności i w najbliższych latach może się stać jednym z głównych graczy na rynku, zaraz obok Androida oraz iOS.
 
Nie wiadomo natomiast, co stanie się z linią fińskich produktów opartych na Androidzie. Nokia X już w przedsprzedaży okazała się niezwykłym hitem, zdobywając popularność na całym świecie. Pytanie, czy Microsoft będzie chciał kontynuować ten segment, wspierając niejako swoją największą konkurencję?

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama