Qualcomm dostarczy procesory dla Huawei. Jest jedno „ale”

Huawei może odetchnąć z ulgą. Qualcomm otrzymał zgodę na dostarczenie czipów do chińskiego producenta. Jest jednak pewne „ale”.

Huawei w ostatnim roku ma spore problemy związane z zakazami i sankcjami nakładanymi przez USA. W tym przypadku jeden z największych producentów procesorów, Qualcomm, otrzymał oficjalną zgodę na sprzedaż swojej technologii Chińczykom. Tym razem będzie ona jednak ograniczona tylko i wyłącznie do procesorów opierających się o 4G.

Qualcomm otrzymał licencję na dostarczanie Huawei różnych produktów, jednak każdy z nich będzie ograniczony technologią 4G. Amerykanie nie wspomnieli nic na temat rozwiązań działających w oparciu o 5G. Można więc założyć, że Huawei nie będzie posiadało dostępu do najnowszych procesorów producenta.

Reklama

O ile procesory Qualcomma z 4G mogłyby trafić do "średniaków" chińskiego producenta, tak ograniczenie związane z sieciami 5G będzie dla Huawei dalej sporym utrudnieniem. Nie wiadomo dokładnie, jak sytuacja rozwinie się z czasem, jednak rynek urządzeń mobilnych wykazuje ogromny popyt na obsługę sieci nowych generacji.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | Qualcomm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy