Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z - polska premiera

Reno5 Z /materiały prasowe
Reklama

Oppo wprowadza na polski rynek najnowszą serię smartfonów Reno5, w ramach której dostępne będą trzy modele – Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z.

Oppo Reno5 5G został wyposażony w tylny poczwórny aparat 64 MP i przedni aparat 32 MP. Ich działanie wspiera Oppo Full Dimension Fusion (FDF), czyli system obrazowania stworzony z myślą o kadrach portretowych. Opiera się on na działaniu dwóch elementów. Pierwszy z nich, układ ulepszający jakość (Quality Enhancement Engine), pozwala nagrywać wyraźne wideo nawet w utrudnionych warunkach oświetleniowych czy podczas ruchu. Drugi układ, do wykrywania ujęć portretowych (Portrait Perception Engine), zapewnia z kolei naturalny efekt. 

Korzystając z systemu FDF, użytkownicy Reno5 5G mogą wybrać opcję rozjaśniania filmów opartą na SI (AI Highlight Video). To pierwsza taka funkcja na rynku, która automatycznie wykrywa oświetlenie otoczenia w kadrze i odpowiednio poprawia jakość nagrania, stosując algorytmy do tworzenia filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W przypadku niedoświetlonego otoczenia algorytmy do tworzenia filmów w nocy (Ultra Night Video) automatycznie rozświetlą ujęcie. Z kolei jeśli system wykryje podświetlenie tła, algorytmy Live HDR pomogą zredukować prześwietlone obszary. Dzięki tym funkcjom nagrania są lepiej naświetlone i jaśniejsze, szumy zostają zredukowane, a filmowane barwy są wyraźne i naturalne.

Reklama

Smartfon wyposażono także w funkcje kreatywnego filmowania. Dual-View Video pozwala nagrywać, korzystając jednocześnie z aparatu głównego i selfie. Możliwość filmowania z dwóch perspektyw płynnie łączy utrwalane obiekty lub scenerie z ujęciem autoportretu, umieszczając oba obrazy w jednym kadrze, co może sprawdzić się m.in. w przypadku vlogów, czy generalnie treści do mediów społecznościowych. Rozwiązanie umożliwia połączenie obrazu z obu źródeł na trzy sposoby: poprzez podzielenie ekranu na pół (pionowo i poziomo), umieszczenie na głównym obrazie mniejszego koła, w którym znajduje się np. komentująca film osoba, albo zamieszczenie kwadratu działającego na tej samej zasadzie.


Model Reno5 5G jest wyposażony również w wiele sztandarowych funkcji znanych użytkownikom serii Reno, takich jak jeszcze ulepszona funkcja Ultrastabilizacji Video. Dzięki algorytmowi Image-clear Engine smartfon Reno5 5G oferuje zupełnie nowe możliwości w obszarze fotografii. Optymalizacja na poziomie systemu pozwala użytkownikom tworzyć wyraźne ujęcia poruszających się obiektów. Smartfon obsługuje także funkcję Upiększania scenerii AI, zapewniając optymalne ustawienia barw, nasycenia i jasności w 22 różnych typach ujęć, m.in. podczas fotografowania naszych pupili, tekstu, sztucznych ogni, czy wschodów i zachodów słońca. 

Do modelu Oppo Reno5 5G producent wprowadził autorską technologię szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Za jej sprawą wystarczy 35 minut, żeby baterię Reno5 5G naładować od 0 do 100% - twierdzi producent. Z kolei  bateria ma pojemność 4300 mAh.

Reno5 korzysta z dwóch ogniw połączonych szeregowo, z których każde ma pojemność 2150 mAh. Razem ładują telefon do maksymalnego poziomu 4300 mAh. Telefon dysponuje 8 GB RAM i pozwala na przechowanie 128 GB plików i aplikacji. Procesor Qualcomm Snapdragon 765G, stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, obsługuje łączność z siecią 5G. 

Telefon waży 172 gramy i ma 7,9 mm grubości. Dzięki zastosowaniu rozwiązania COF (Chip On Flex) twórcom udało się zmniejszyć dolną krawędź ekranu do zaledwie 3,98 mm, czyli o 28% w porównaniu z modelem Reno4. W rezultacie stworzono wyświetlacz, który zajmuje niemal całą przednią część smartfona, a stosunek wielkości ekranu do całego urządzenia wynosi 91,7% (w modelu Reno4 było to 90,7%). Dodatkowo funkcja odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca umieszczona jest tuż pod wyświetlaczem, żeby umożliwić łatwy dostęp i zabezpieczyć przechowywane w urządzeniu dane.

W Reno5 5G znajduje się 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ (2400 x 1080), z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz. Smartfon uzyskał certyfikację Netflix HD i Amazon Prime Video HD, co pozwala oglądać filmy w najlepszej jakości. Ponadto ekran generuje niewielką ilość światła niebieskiego i został opracowany z myślą o ochronie wzroku użytkownika nawet podczas długotrwałego korzystania. Te właściwości zostały poddane gruntownym testom, zweryfikowane i zatwierdzone przez instytut SGS.

Seria Oppo Reno5

W serii Oppo Reno5 znajdują się także modele Reno5 Lite i Reno5 Z 5G, wyposażone w szeroką gamą funkcji dla twórców wideo. Reno5 Lite to następca popularnego modelu Reno4 Lite, a Reno5 Z 5G - oczywiście modelu Reno4 Z 5G. Oba urządzenia wyposażono w poczwórny tylny aparat 48 MP z osobnymi modułami szerokokątnymi, makro i do portretów, z kolei obiektywy przednie to odpowiednio: 32 MP i 16 MP. Oba modele obsługują udoskonalone funkcje nagrywania portretowego, takie jak AI Color Portrait Video czy Portret neonowy, a także filtry koloru, pozwalające na pozostawienie w nagraniu tylko jednej barwy (czerwonej, zielonej lub błękitnej) w celu uzyskania ciekawego efektu artystycznego. 

W Reno5 Lite oraz w Reno5 Z 5G użytkownicy mogą korzystać również z funkcji filmowania z dwóch aparatów, będącej wyróżnikiem dla serii Reno5. Ekrany to, jak zwykle w Oppo , AMOLED-y o świetnym odwzorowaniu kolorów i bardzo dobrej jasności, gwarantującej komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.Zarówno w Reno5 Lite, jak i Reno5 Z 5G, zastosowano Szybkie Ładowanie VOOC 4.0 o mocy 30 W i baterię o pojemności 4310 mAh. 

Specyfikację uzupełniają pamięci RAM i ROM: odpowiednio 8 + 128 GB. Procesory zastosowane w urządzeniach to jednostki: MediaTek Helio P95 w modelu Reno5 Lite i MediaTek Dimensity 800U 5G w modelu Reno5 Z 5G.

Ceny:

Smartfony OPPO Reno5 5G i Reno5 Lite będą dostępne w Polsce od 23 marca 2021 r. w ofercie operatorskiej i w partnerskich sieciach retail.

Model Reno5 5G będzie można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej, w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł, a w ofercie specjalnej obowiązującej od 23.03 do 05.04.2021 r. za 1 zł można dobrać do niego słuchawki OPPO Enco W31.

OPPO Reno5 Lite oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i fioletowo-niebieskim, w cenie 1599 zł. W specjalnej ofercie na start będzie dostępny z inteligentną opaską OPPO Band za 1 zł. Oferty specjalne obowiązują do wyczerpania zapasów.

Natomiast OPPO Reno5 Z pojawi się w sklepach nieco później, w wersji czarnej i fioletowo-niebieskiej, w cenie 1799 zł.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama