Reklama

Rewolucja w ładowaniu smartfonów - ambitne plany Xiaomi

Wyczekiwana technologia HyperCharge, umożliwiająca ładowanie telefonów z mocą 200W, trafi na rynek już w 2022 roku. Wynika tak z raportu opublikowanego na łamach chińskiego portalu MyDrivers

Superszybkie ładowanie od marki Xiaomi zostało zaprezentowane zaledwie miesiąc temu. Technologia HyperCharge, która wykorzystuje moc 200W do ładowania urządzenia mobilnego, umożliwia uzupełnienie baterii w akumulatorze o pojemności 4000 mAh, w zaledwie 480 sekund.

W ciągu trzech minut bateria zostanie naładowana od 0 do około 50%. W przypadku ładowania bezprzewodowego, technologia Xiaomi uzupełni energię do 100% pojemności w 15 minut.

Jak wynika z opublikowanego na łamach chińskiego serwisu MyDrivers raportu. Technologia ta prawdopodobnie zadebiutuje wraz z premierą flagowego modelu Xiaomi Mi 12 Ultra. Ta odbędzie się już w przyszłym roku.

Reklama

Warto jednak pamiętać, że HyperCharge ma pewne wady: największą z nich jest zwiększenie temperatury urządzenia podczas ładowania. Przy pełnym cyklu ładowania oraz rozładowania swojego urządzenia, wykorzystując technologię HyperCharge, użytkownik może liczyć na około 2 lata żywotności baterii. Po dłuższym czasie akumulator zostanie zdegradowany i nie będzie nadawał się do użytkowania.

HyperCharge obniża także pojemność baterii do 80% jej pierwotnej wartości po 800 ładowaniach. To lepiej niż standardowa obniżka już po 500 cyklach.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy