Samsung Flow, czyli odpowiedź Koreańczyków na Continuity Apple'a

Nie tak dawno Apple rozszerzył swoje software'owe portfolio o tryb Continuity, który odpowiada za usprawnioną komunikację między urządzeniami działającymi pod kontrolą systemów iOS oraz OS X. Samsung nie byłby sobą, gdyby nie przygotował odpowiedzi na nowość konkurenta.

Tryb Samsung Flow pozwoli użytkownikowi na przerwanie wykonywania czynności na jednym urządzeniu i kontynuowania jej na drugim oraz na "przerzucanie" powiadomień między urządzeniami. Funkcja obejmować będzie nie tylko smartfony i tablety giganta, ale i zegarki, komputery, a nawet telewizory.

Nie skończyłeś edytować dokumentu na pececie, a musisz wyjść? Jedno kliknięcie i możesz kontynuować pracę na tablecie. Jesteś poza domem i otrzymałeś na telefon link do prezentacji, którą chcesz przejrzeć na komputerze? Klik i strona odpali się dopiero, gdy uruchomisz laptopa. Dzięki Flow możliwe będzie nawet wyświetlanie smartfonowych powiadomień na ekranie telewizora.
 
Tak naprawdę urządzenia mobilne Samsunga nieźle komunikują się ze sobą od dawna i pozwalają m.in. prowadzić rozmowy głosowe z poziomu sparowanego ze smartfonem tabletu. Zanosi się jednak na to, że Flow będzie miał do zaoferowania znacznie bardziej rozbudowane możliwości, a przy tym jego obsługa zostanie uproszczona.
 
Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy nowa funkcja trafi do użytkowników. Na razie została jedynie zapowiedziana, a od jej rynkowego debiutu zapewne dzielą nas jeszcze wielomiesięczne testy. Wygląda jednak na to, że jest to coś, na co warto czekać.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy