Sharp: Telewizor o rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli

Niedawno informowaliśmy o nowym projektorze Sony, zdolnym wyświetlić 4000 pikseli w poziomie. To jednak nic w porównaniu do najnowszego telewizora Sharpa o rozdzielczości... 7680 x 4320. Kto da więcej?

Panel tego 85-calowego monstrum składa się z około 33 mln pikseli, 16 razy większej niż w przypadku telewizorów Full HD. Jest on także 10-bitowy i osiąga jasność 300 cd/m2.

Według redaktorów różnych serwisów technologicznych, którzy mieli okazję podziwiać dzieło japońskich inżynierów z bliska, całość robi piorunujące wrażenie i być może to właśnie technologia Super Clear HD jest przyszłością telewizji, nie zaś trójwymiar. Zresztą, według opinii, obraz z odległości kilkunastu metrów jest tak ostry i głęboki, że dodatkowe okulary wcale nie są potrzebne.

Reklama

Data premiery urządzenia nie jest znana, wiadomo natomiast, iż Sharp współpracuje z partnerami w kwestii 24-kanałowego dźwięku przestrzennego w formacie 22.2. O cenę telewizora lepiej nie pytać, zamiast tego polecamy powyższe wideo prezentujące jego możliwości.

Kamil Homziak

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | Sharp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama