Smartfony nowej generacji

Intel zapowiedział szereg nowych inicjatyw w segmencie smartfonów, w tym wieloletnie partnerstwo strategiczne z Motorola Mobility, a także produkcję przez Lenovo smartfona opartego na platformie Intel Atom.

Firma ogłasza wieloletnie partnerstwo strategiczne z Motorola Mobility, obejmujące wiele urządzeń, w tym smartfony, które Motorola zacznie dostarczać w drugiej połowie roku. - Najlepsze technologie komputerowe Intela trafiają do smartfonów - powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Intel, Paul Otellini. - Nasze wspólne działania z Lenovo i Motorola Mobility wprowadzą procesory Intela do smartfonów i będą stanowić fundament do dalszych działań w roku 2012 i kolejnych - dodał.

Technologia obliczeniowa Intela w smartfonach i tabletach

Prezes i dyrektor generalny Intela podkreślił możliwości platformy procesorowej Intel Atom Z2460, znanej pod nazwą kodową "Medfield", która została zaprojektowana specjalnie pod kątem smartfonów oraz tabletów i zapewnia wysoką wydajność w połączeniu z energooszczędnością.

Do Otelliniego dołączył Sanjay Jha, prezes Motorola Mobility. Obydwaj prezesi przedstawili szczegóły wieloletniego strategicznego partnerstwa, obejmującego wiele typów urządzeń, w tym smartfony oparte na procesorach Intel Atom i systemie Android, które Motorola zacznie dostarczać w drugiej połowie tego roku. Współpraca, obejmująca także tablety, opiera się na wiodącej pozycji Intela w dziedzinie technologii krzemowej i innowacji komputerowej oraz na wiedzy i doświadczeniu Motoroli w projektowaniu urządzeń mobilnych.

Reklama

Prezesowi Intela towarzyszył także Liu Jun, wiceprezes Lenovo, który po raz pierwszy zaprezentował smartfona Lenovo K800 opartego na technologii Intela i platformie Android. Liu Jun zapowiedział, że smartfon K800 dostępny będzie w Chinach w drugim kwartale tego roku i będzie działał w sieci 21Mbs China Unicom. Smartfon wyposażony jest w procesor Intel Atom Z2460 o obniżonym poborze mocy, obsługuje technologię Intel Hyper-Threading, a dzięki platformie Intel XMM 6260 zapewnia transmisję danych w standardzie HSPA+ .

Otellini powiedział, że zapewnienie jak największej przyjemności z użytkowania smartfona jest priorytetem Intela. Michael Bell, dyrektor generalny Intel Mobile and Communications Group, dołączył do Otelliniego na scenie, aby zademonstrować konstrukcję referencyjną Intel Smartphone, która ma skrócić czas i koszty projektowania telefonów przez producentów i operatorów. Ten w pełni funkcjonalny smartfon ma smukłą obudowę, dotykowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4,03 cala, który wyświetla wyraźny tekst i żywe obrazy, oraz dwa aparaty z zaawansowanymi możliwościami rejestrowania obrazu, m.in. z trybem seryjnym, który pozwala zrobić 15 zdjęć o rozdzielczości 8 megapikseli w niespełna sekundę.

Pokazując popularną aplikację "Angry Birds" działającą w telefonie, Bell wspomniał o szerokim wsparciu dla oprogramowania Android, dzięki któremu intelowskie smartfony mogą obsługiwać znaczną większość aplikacji Android, łącznie z tymi, które skompilowano pod kątem innych architektur.

Otellini powiedział, że Intel zapewni użytkownikom tabletów zupełnie nowe doznania, oferując kompatybilność z milionami istniejących aplikacji i urządzeń, natychmiastowy dostęp do oprogramowania i aplikacji oraz obsługę interfejsu użytkownika Metro. Na scenie przeprowadzono pierwszą na świecie demonstrację 32-nanometrowego układu Intel Atom SoC "Clover Trail" do tabletów i urządzeń hybrydowych, który działał pod kontrolą systemu Microsoft Windows 8.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo | Motorola | Intel | CES
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy