Space 3 - podwójny tablet/smartfon z przyszłości

Można powiedzieć, że telefon z dwoma ekranami to żadna nowość. Jednak ten koncept pokazuje jak pokonać ograniczenia dzisiejszych urządzeń tego typu - za pomocą dwóch, przeźroczystych ekranów. Czy taki pomysł sprawdziłby się w praktyce?

Wizja kompletnie przeźroczystych gadżetów wciąż nie przestaje nawiedzać głów projektantów. Nic dziwnego, skoro taka technologia już powstaje i być może za jakiś czas trafi na rynek.

Projekt dwójki Azjatów - Wenhing Chu oraz Kok Keong Wong - próbuje poradzić sobie z jednym z ograniczeń współczesnych telefonów: niedużym ekranem. Rozwiązaniem mógłby zostać smartfon z dwoma ekranami, które pozostawałyby w ciągłej synchronizacji. Wyświetlany obraz zmieniałby się w zależności od ich położenia, jednak bezprzewodowe połączenie tworzyłoby złudzenie oglądania fragmentów jednego, dużego obrazu.

Reklama

Szkoda, że projektanci ograniczyli się jedynie do wykorzystania swojego konceptu na przykładzie nawigacji. Tak skonstruowane urządzenie mogłoby mieć znacznie ciekawsze funkcje - wyobrażacie sobie jak mogłyby wyglądać gry mobilne na takich dwóch ekranach? A rozszerzona rzeczywistość? Na razie jednak trzeba będzie poczekać, aż komuś uda się skonstruować pojedynczy, przeźroczysty telefon.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy