Reklama

Stephen Elop kandydatem na szefa Microsoftu

​Stephen Elop dotychczas piastował stanowisko szefa Nokii, jednakże po wykupieniu jej przez Microsoft przeszedł bezpośrednio pod skrzydła giganta z Redmond. Już wcześniej uznawany był za jednego z kandydatów na zastąpienie Steve’a Ballmera. Teraz jego kandydatura została potwierdzona.


Steve Ballmer w wywiadzie dla "Seattle Times", który w głównej mierze dotyczył przejęcia Nokii, wypowiedział się również na temat jej byłego szefa - Stephena Elopa. Według niego, jest on jednym z głównych kandydatów do zastąpienia go na stanowisku CEO. "Stephen już wcześniej był jedną z naszych opcji, jednakże teraz startuje jako kandydat wewnętrzny" - mówi Steve Ballmer.

Przypomnijmy, że wraz z przejęciem Nokii, Elop przeszedł na stanowisko jednego z dyrektorów Microsoftu. Jest on jednocześnie najpoważniejszym kandydatem na stanowisko szefa Microsoftu, biorąc pod uwagę kursy, jakie ustalają bukmacherzy. Steve Ballmer będzie piastował swoje stanowisko jeszcze przed 12 miesięcy. W tym czasie wraz ze specjalnie powołaną radą musi wybrać następcę. Istnieje jednak możliwość, że poznamy go znacznie wcześniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL