SUHD oraz IoT - przyszłość technologii według Samsunga

Samsung jest liderem w dziedzinie innowacji, co dobitnie udowadnia swoimi produktami. Niemalże do perfekcji opanował technologie wyświetlaczy, co widać w podwójnie zakrzywionym Galaxy S6 Edge oraz nowej serii telewizorów SUHD.

Na targach CES 2015 Samsung zaprezentował telewizory SUHD, których największą innowacją jest dodatkowa nanokrystaliczna powłoka. Ten na pierwszy rzut oka niewidoczny dodatek, w dużej mierze odpowiada za niedoścignioną jakość obrazu. Nanokrystaliczne diody telewizora SUHD transmitują światło o różnej barwie w zależności od długości fali, umożliwiając wyjątkowe odwzorowanie barw i największą efektywność świetlną wśród dostępnych odbiorników. Technologia ta pozwala uzyskać również szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów.

Nanokrystaliczna powłoka znajduje się w zakrzywionym telewizorze JS9000, w którym nie mogło zabraknąć również szeregu autorskich technologii wspierających jakość obrazu. Od PurColor, odpowiedzialnej za precyzyjne odwzorowanie kolorów w telewizorach UHD, po Peak Iluminator Pro i Ultra Clean View wspierających jasność i kontrast. Szczególne znaczenie w uzyskiwaniu czystej bieli i głębokich czerni mają funkcje Precision Black Pro i Micro dimming.

Reklama

Wszystkie wymienione wyżej technologie odpowiadają za jakość obrazu nie tylko w serii JS900. Na rynku znajdują się również dwie nowe linie telewizorów - JS8500 oraz JS9500. W sumie mamy do wyboru aż dziewięć przekątnych ekranu: 65, 78 i 88 cali dla serii JS9500 oraz 48, 55 i 65 zarówno dla JS9000, jak i JS85000.

Innowacje zastosowane w telewizorach SUHD nie kończą się na technologii obrazu. Tą uzupełnia intuicyjny system operacyjny Tizen. Oferuje on nie tylko wiele nowych funkcji, ale również jeszcze prostszą, wygodniejszą, bardziej intuicyjną i szybszą obsługę nowych telewizorów. Platforma Tizen nie jest zarezerwowana wyłącznie dla odbiorników z matrycami SUHD. Można ją znaleźć we wszystkich tegorocznych modelach telewizorów firmy Samsung, czyli 14 modelach wyświetlających obraz w rozdzielczości Ultra HD (4K) oraz 9 z matrycami Full HD. W ofercie znajduje się w sumie aż 12 zakrzywionych telewizorów, po które chętnie sięgają osoby ceniące sobie oryginalne wzornictwo i zaawansowane technologie.

Samsung nie chce skupiać się wyłącznie na walorach technologicznych swoich urządzeń. Innowacyjność widać także w podejściu do projektowania urządzeń. W kwestii stylistyki i designu oferta jest bardzo zróżnicowana. Wprowadzane modele zostaną wyposażone w 16 różnych typów obudowy. Każda z nich została zaprojektowana z myślą o tym, by telewizory nie tylko gwarantowały świetną jakość obrazu, ale także pięknie prezentowały się jako element wystroju każdego wnętrza. Dowodem na to jest wygląd linii SUHD TV - fazowana, metalowa  rama JS9500 prezentuje się imponująco, a nowa stopa w kształcie litery Y sprawia, że mimo pokaźnych rozmiarów całość konstrukcji jest lekka i delikatna w swoim wyglądzie.

SMART Signage

Innowacyjność firmy Samsung nie dotyczy wyłącznie elektroniki konsumenckiej. Nie mniej ważną rolę odgrywa ona w segmencie rozwiązań dla biznesu. Doskonałym przykładem  są SMART Signage do wyświetlania wielkoformatowego przekazu cyfrowego. Wśród nich znalazły się monitory i wyświetlacze do zastosowań półzewnętrznych i zewnętrznych z serii OMD i OHD. 

Urządzenia są odporne na uszkodzenia fizyczne i zjawiska atmosferyczne jak niskie i wysokie temperatury oraz na wodę i pył. Obydwa modele są kompatybilne z systemem MagicInfo umożliwiającym efektywne zarządzenie wyświetlanymi treściami. Można je także łączyć w grupy, tworząc złożone ściany wideo przyciągające uwagę potencjalnych klientów. Ekrany z serii OMD i OHD wyróżniają się na rynku wysoką jasnością obrazu - od 2500 do 3000 nitów, która gwarantuje wyraźny obraz niezależnie od warunków zewnętrznych.

Monitory z serii OMD zapewniają obraz o jasności 2500 nitów, która gwarantuje wysoki kontrast oraz efektywność. Są one dostępne w wersjach od 46 do 75 cali. Seria ma wbudowaną platformę Samsung SMART Signage drugiej generacji z modułem Wi‑Fi oraz system MagicInfo Player S2 do zarządzania treścią, który umożliwia proste i elastyczne tworzenie treści oraz układanie harmonogramu wyświetlania.

Monitory z serii OHD zapewniają jasność 3000 nitów oraz współczynnik kontrastu 5000:1, co gwarantuje jeden z najbardziej wyrazistych standardów obrazu na rynku. Dodatkowo są wyposażone w zgłoszone do opatentowania szkło eliminujące odbicia, zapewniające widoczność nawet przy dużym słońcu. 

Internet rzeczy

Firmę Samsung znamy przede wszystkim z produktów. Warto jednak wiedzieć, że od lat jest ona bardzo zaangażowana w przedsięwzięcie o nazwie internet rzeczy (Internet of Things, IoT). Jego założenie polega na podłączeniu do sieci niemalże wszystkich wykorzystywanych przez nas urządzeń i przedmiotów.

Wszystko po to, aby podłączone do sieci, a tym samym połączone ze sobą, urządzenia mogły wymieniać się danymi, gromadzić je, analizować i przedstawiać nam - użytkownikom. Ma to ułatwić nasze życie i całkowicie je zmienić. Harmonogram firmy Samsung zakłada, że do 2017 roku wszystkie telewizory będą urządzeniami IoT, a do 2020 dołączy do nich sprzęt komputerowy. 

Materiał powstał przy współpracy z firmą Samsung

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | SUHD | Telewizor Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy