System laserowy pomoże przyszłym iPhone’om wykrywać złą jakość powietrza

Odkryty patent ujawnił, że technologiczny gigant może myśleć o stworzeniu systemu laserowego, który monitorowałby powietrze.

Osoby mieszkające w miejscach podatnych na zanieczyszczenia, wiedzą jak ważnym jest fakt bycia poinformowanym o warunkach panujących na dworze. Na rynku nie brakuje zatem urządzeń kontrolujących jakość powietrza i alarmujących o jego stanie. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w podobny system może zostać wyposażony iPhone. 

Patent odkryty przez AppleInsider ujawnił, że firma może myśleć o wykorzystaniu specjalnego systemu laserowego do odczytywania jakości powietrza. Miałby on być wystarczająco mały, by zmieścić się w urządzeniu przenośnym, takim jak iPhone lub Apple Watch. Rozwiązanie to pomogłoby nie tylko w wykrywaniu potencjalnie trujących gazów, ale także zwracaniu uwagi na jakość powietrza oraz aktywnych czynników alergicznych.

Reklama

Całość miałaby się składać z trzech laserowych źródeł światła i trzech soczewek, połączonych z czujnikami światła lub fotodiodami. Choć brzmi to jak interesujący pomysł, warto pamiętać, że od samego patentu, do powstania urządzenia droga jest najczęściej daleka.

O ile oczywiście, w ogóle powstanie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy